רפי סער וצביקה סודרי
רפי סער וצביקה סודריצילום: דוברות

ראש עיריית כפר סבא רפי סער הפתיע היום (שלישי) את צביקה סודרי והגיע לבקר אותו במקום עבודתו לאחר שהותקף ביום חמישי האחרון על ידי איש עסקים תושב העיר.

צביקה בן 41, בעל תסמונת דאון, התרגש מהמחווה של ראש העיר ושמח לקראתו. סער אמר: "את צביקה אני מכיר מאז ומתמיד, הוא אחיה הצעיר של ליאור סודרי, בת שכבתי, ואחת לשבועיים בימי שישי אני פוגש אותו בעיר".

"מאז שראיתי את התמונות המזעזעות שחשפו את התקיפה הבלתי נתפסת של צביקה, אני לא מצליח להירגע'', סיפר ראש העיר. ''אני גם לא מצליח להבין איך מישהו מסוגל לתקוף בברוטליות ולפגוע באדם שכולו טוב. חיבקתי אותו ואמרתי לו שהחיבוק הזה הוא לא רק ממני, אלא מכל תושבי העיר הנפלאים שלנו".

"החוויה שצביקה עבר היא נוראית ומטלטלת. אלימות אכזרית, ועוד בעיר שלנו, היא דבר שאני לא מוכן לקבל בשום צורה ואני בטוח שכך מרגישים כל תושבי כפר סבא, כי אנחנו עיר שתמיד העלתה על נס ערכים של סובלנות וקבלת האחר. התוקף צריך להיענש ולשלם את המחיר למען יראו וייראו, אני מצפה ודורש את טיפול המשטרה בנושא".

"אין מקום בשום חברה, ובטוח שלא בעירנו, לאלימות שכזו. אהבת האדם, סולידריות, סובלנות וכבוד לכולם, אלה הערכים אותם אנו מכירים ועליהם נילחם", סיכם ראש העיר.

כזכור, צביקה סודרי בן ה-40 עם תסמונת דאון הותקף ביום חמישי האחרון על ידי אדם כבן 30 במכולת שכונתית סמוך לביתו בכפר סבא. על פי החשד, ילד כבן 11 לעג והקניט את צביקה שביקש ממנו לחדול ממעשיו ולהפסיק לצחוק עליו. הילד נפגע מדבריו של צביקה והלך לקרוא לאביו.

אביו של הנער הגיע למקום והחל להכות את צביקה באלימות פיזית קשה. בתיעוד ממצלמות האבטחה ניתן לראות את החשוד נכנס למכולת ומתחיל לנגוח בפניו של צביקה.

המוכר במכולת ניסה למנוע מהחשוד להכות את צביקה אך החשוד הצליח להזיז את המוכר ולהכות שוב בצביקה שהתחבא מאחורי הדלפק.

אחותו של צביקה סיפרה ל'וואלה' כי הוא ניסה להתרחק מהילד, אך אמו "התנפלה עליו". לדבריה, צביקה יצא מהמכולת וספר באזור הכניס אותו למספרה כדי להגן עליו. כשחשב שהאירוע נגמר, נכנס צביקה למכולת שוב ושם האב תקף אותו. "הוא קרע לו את החולצה, הגענו למיון. הנפש שלו שבורה, לקחתי אותו בכוח לעבודה עם מונית כדי שיחזור לעצמו".

החשוד בן ה-30 הוא איש עסקים המוכר בכפר סבא. הוא נעצר, נחקר ושוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים.