שאול אלוביץ'
שאול אלוביץ' צילום: Hadas Parush/Flash90

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, מיכל אגמון-גונן, ביטלה כמה סעיפי אישום נגד שאול אלוביץ' ובכירים בעבר בחברת בזק בתיק 4000.

השופטת ביטלה את כתב האישום נגד הסמנכ"ל לשעבר עמיקם שורר ומזכירת הדירקטוריון בעבר לינוי יוכלמן. כמו כן, בית המשפט קבע שיש מקום להותיר את הדיון בעבודת הוועדות הבלתי תלויות למשפט האזרחי ולא הפלילי.

אגמון-גונן קבעה כי בנוגע לוועדה הבלתי תלויה שבחנה את עסקת מיזוג בזק-yes, הפרקליטות לא הצביעה על עובדה המבססת את המקור לחובת הסודיות של דיוני הוועדה.

לדברי השופטת, שהובאו על ידי כתב "גלובס" אבישי גרינצייג, כתב האישום אינו מגלה יסוד לאשמה בעבירות קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים ועבירות דיווח.

במסגרת החלטתה ביטלה אגמון-גונן את כלל האישומים נגד מזכירת החברה לינור יוכלמן, שהדליפה את החומרים מן הוועדה הבלתי תלויה; וכן נגד עמיקם שורר, סמנכ"ל בזק לשעבר. האישומים השני השלישי נמחקו גם נגד בעל השליטה לשעבר שאול אלוביץ' ובנו אור אלוביץ'. גם אור אלוביץ' זוכה לחלוטין.

כאמור, אגמון-גונן קבעה כי יש מקום להותיר את הדיון בעבודת הוועדות הבלתי תלויות למשפט האזרחי ולא הפלילי, וכי לא נכון שבית המשפט יתערב בעבודת הוועדה.

עורך הדין ירון קוסטליץ, שייצג את שורר, מסר: "אני מברך על פסק הדין. בית המשפט קיבל את כל טענותינו וביטל את האישומים נגד עמיקם שורר. עמיקם יוכל סוף סוף לאחר שנים לשים את העניין מאחוריו, ולהמשיך לתרום מכישרונותיו". עורך דינו של אלוביץ' ז'ק חן - המייצג אותו גם בתיק 4000 - ביקש לא להגיב.