ניר חפץ
ניר חפץ צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90

החקירה הנגדית של עד המדינה ניר חפץ במשפט נתניהו נמשכת היום (שלישי) בבית המשפט המחוזי בירושלים.

חפץ, יועץ התקשורת ששימש כדובר משפחתו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, והיה נחשב לאחד המקורבים ביותר למשפחתו, מעיד בתיק 4000, הידוע גם כתיק "בזק-וואלה", זה היום התשיעי.

לפי הדיווח בחדשות 13, פרקליטו של שאול אלוביץ', ז'ק חן, התייחס לגריסת מסמכים ושאל את חפץ: "נתניהו גורס הכול, נכון?". חפץ העיד: "נתניהו גורס הכול, אפילו רשימות מכולת". חן הזכיר לחפץ כי הוא העיד במשטרה שנהג למחוק התכתבויות בטלפון באופן קבוע, וחפץ אישר את הדברים. "מה שאני אומר לא נועד להפחית מהאשמה והאחריות שאני לוקח על עצמי בעניין הזה", אמר חפץ, "שלא יישמע שאני רוצה לצאת פה צדיק".

"הבהלה הזו הייתה כי ברגע שאני מזומן ל-433 ומצולם אני מאבד את כל הלקוחות שלי", הוסיף חפץ, "אסור לי לדבר עם נתניהו, מספיק שאזומן לחקירה ואאבד את פרנסתי. גם חייתי בעולם בו אין לי שום אמון בחקירה, האמנתי שהיא לא צריכה לבוא לעולם, זה המקור לבהלתי. אז הלכתי לאלוביץ', ידוע שחציתי קו אדום. באופן קבוע כל מה שיכולה להיות כותרת באיזשהו כלי תקשורת מיד נמחק, גם עם עיתונאים אני מוחק".

חן הציג התכתבות מתחילת אוגוסט 2016, לפני שחפץ ידע שיש חקירה, ובה חפץ כתב לישועה "תעשה מחיקה של ההתכתבויות שלנו", וחפץ הסביר כי הוא נוהג לבקש מאנשים למחוק את ההתכתבות. "שאול העלה את הנושא שצריך להחליף טלפון", העיד חפץ, "אני זוכר שמר אלוביץ' אמר לי שלמחוק את ההודעות זה לא דבר יעיל כי אפשר לשחזר כל דבר".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7