ערבים ניסו להצית בניין מגורים בבית אורות
ערבים ניסו להצית בניין מגורים בבית אורותצילום: עזרא פרנק

גבר ערבי ניסה להצית הבוקר (שישי) בניין מגורים בשכונת בית אורות בהר הזיתים בירושלים.

תושבים הזעיקו את לוחמי האש שהשתלטו במהירות על הדליקה. נגרם נזק לבניין ולחניון, וגם לרכבים - ביניהם רכבו של הרב דב ליאור המתגורר במקום.

אמש התקרבו שלושה ערבים עם בקבוקי תבערה בידיהם לשכונת בית אורות, במטרה לזרוק אותם לעבר בתי היהודים שגרים בשכונה. תושב חמוש מבית אורות שראה את המתרחש ירה באוויר עם הנשק האישי שלו והבריח את המחבלים.

מאוחר יותר אמש הגיע ערבי לחניית אחד הבניינים, שהה שם מספר דקות והצית אש במטרה לשרוף את הבניין. כדקה לאחר ההצתה עבר שם אחד התושבים שהזעיק עזרה ודאג לכיבוי השריפה.

"יש כאן עליית מדרגה באירועי הטרור", אמר אחד התושבים לערוץ 7, "עם שני אירועים מסכני חיים שנמנעו ממש בנס, כולל חדירה של מחבל לבניין יהודי. יש לציין שהמשטרה מתרשלת התרשלות חמורה בתפקידה, בחוסר היכולת שלה לשמור על יהודים בעיר הבירה.

''האירועים הללו מראים שההרתעה נמצאת בשפל", הוא הזהיר, ''כאשר הערבים לא מפחדים לחבל, אבל תושב חושש לירות במחבלים. תושבי השכונה מצרים על הפחד מהפרקליטות שגרם לתושב לירות באוויר ולא ישר במחבלים, ומצפים מהמשטרה לעשות את תפקידה, לטפל בפורעים וליצור הרתעה''.

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיב לשריפת רכבו של הרב דב ליאור: "שורפי רכב עלולים לשרוף חיים. מצפה מהמשטרה לטפל בנחישות באירוע בו ניסו מחבלים להצית בניין מגורים בבית אורות ושרפו את רכבו של מרן הרב דב ליאור שליט"א. זאת לא הפעם הראשונה שזרקו על ביתו של הרב ליאור בקבוקי תבערה. אם היה מדובר בנער שצייר גרפיטי, השב"כ היה מקים צוות חקירה מיוחד ולא נח עד למעצרו".

ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) הגיב ופנה לשר לביטחון הפנים: "בשכונת בית אורות בירושלים, ניסיונות הצתה חוזרים ונשנים של מחבלים כשהמשטרה עומדת מנגד, הצליחו לבסוף ושרפו את רכבו של הרב ליאור. עמר בר לב ויואב סגלוביץ' - שמעתי שנערים על גבעה שלא פוגעים באיש מוציאים מכם הרבה אנרגיות. אולי בכל זאת תגייסו קצת כוחות כדי לשמור על חיי אדם?''.

ח"כ יום טוב כלפון (ימינה) הגיב להצתת רכבו של הרב דב ליאור. ''אני מזועזע מהצתת רכבו של איש התורה הרב דב ליאור שליט"א. הטרור הערבי מנסה לפגוע ביהודים בירושלים, לא ניכנע. קורא לשר לביטחון פנים, שראינו את נחישותו בהצהרותיו המבישות נגד המתיישבים היהודים ביו"ש, לפעול באופן מיידי על מנת לתפוס את הפורעים הערבים'', אמר כלפון.

בארגון השמאל "תג מאיר" הנלחם בפשעי שנאה הגיבו להצתת רכבו של הרב דב ליאור: "מגנים בשאט נפש את השלכת בקבוקי התבערה והצתת רכבו של הרב דב ליאור".