תחנת דלק. אילוסטרציה
תחנת דלק. אילוסטרציה צילום: אייסטוק

אחרי חודשים של עליות חדשות, מחיר הדלק ירד ביותר משקל וחצי לליטר והבוקר (שני) הוא עומד על 6.58 שקלים לליטר בשירות עצמי.

מדובר בירידה של יותר משקל וחצי במחיר הבנזין בהשוואה לחודש שעבר. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מעדכון קודם.

בנוסף, בעקבות עדכון המחירים, המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.63 שקלים לליטר, ירידה של 1.27 שקלים. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 18 אגורות (ללא מע"מ).

חן בר יוסף, מנהל מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה הסביר כי "הירידה שנרשמה במחירי הבנזין החודש, הינה הירידה החדה ביותר בישראל בחודש אחד. הירידה הקודמת, בהיקף של שקל, הייתה בראשית הקורונה באפריל 2020. כמו כן, ירידה של 86 אגורות הייתה ב'משבר הסאבפריים' בשנת 2008. הסיבות המרכזיות לירידה הן קודם כל הפחתה במיסים, אשר נובעת מההחלטה על ירידה במס הבלו וירידה בהתאמה של מרכיבי המע"מ".

לדבריו, ''כל אלו ירדו רק בחודש אוגוסט ויעלו חזרה בתחילת ספטמבר. הירידה במחיר הבנזין עצמו נמשכת לאורך כל החודש במחירי ובמוצרי הדלק בעולם. הירידה במחירי הבנזין הייתה המשמעותית ביותר ונובעת בין השאר מחששות בשווקים ממיתון והאטה בכלכלה העולמית, גם בגלל העלאות ריבית של הבנקים המרכזיים בעולם, בעקבות עליית מחירים וזינוק באינפלציה העולמית".