לפיד בטקס
לפיד בטקס צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה יאיר לפיד השתתף היום (שני) בטקס החילופים של ראש הוועדה לאנרגיה אטומית. תא"ל (במיל.) זאב שניר סיים שבע שנים בתפקיד ראש הוועדה לאנרגיה אטומית ו-49 שנות שירות במערכת הביטחון והוא יוחלף על ידי תא"ל (במיל.) משה אדרי ששירת בתפקידים בכירים במערכת הביטחון.

לפיד אמר בטקס, "בן גוריון הקים את הוועדה לאנרגיה אטומית ב-1952. צריך הרבה חזון כדי להקים את הדבר הזה. חזון, המשמעות הבסיסית ביותר שלו היא היכולת לקחת רעיון ולצקת לתוכו סדר, כוח, בני אדם נכונים, חשיבה לטווח רחוק והרבה ירידה לפרטים. זה מה שעכשיו נמצא מולי".

"הזירה המבצעית בכיפה השקופה מעלינו בנויה מיכולות של הגנה ומיכולות של התקפה, ומה שנהוג לכנות בתקשורת הזרה: 'יכולות אחרות'. היכולות האחרות האלה שומרות עלינו בחיים ויישמרו עלינו בחיים כל עוד אנחנו וילדינו פה. אנחנו גאים בכם ואנחנו מודים לכם. גורלו של עם ישראל נמצא בידיים הנכונות. תודה רבה לכולם", הוסיף.

ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט אמר, "לפני שנה קיבלנו שורת החלטות שמטרתן לחדד את ההערכות בצד שלנו להתמודדות עם הגרעין האיראני. הקצנו משאבים אדירים לסגור פערים שהדירו שינה מעיניי. האיראנים מתקדמים, אבל המערכת הישראלית עובדת בשנה האחרונה בכל הכח. אני מבקש מכם ויודע שאתם תמשיכו לעבוד - בלי קשר לטלטלות הפוליטיות במדינה. העתיד שלנו והביטחון שלנו לדורות, תלוי בזה".

זאב שניר סיכם את כהונתו ואמר, "אני חש גאווה וסיפוק על ההזדמנות שניתנה לי לעמוד בראשות הוועדה לאנרגיה אטומית. ארגון יחיד ומיוחד, מאתגר ומורכב, שאין דומה לו. זכיתי לעמוד בראש ארגון שיש לו עובדים מקצועיים ומסורים, ומנהלים טובים ואיכותיים".

משה אדרי הוסיף, "שליחות היא דרך חיים, מעשה בעל משמעות גדולה, שמקורו באמונה פנימית ולא בציפייה לרווח אישי. היום, ניתנה לי שוב ההזדמנות, על ידי ראש הממשלה, במשמרת מאוד מיוחדת, להמשיך בדרך השליחות ולהוביל בשנים הקרובות ארגון חשוב וייחודי - את הוועדה לאנרגיה אטומית ומרכזיה. בכך, להמשיך להיות שותף לקבוצה".