שרת הפנים איילת שקד השתתפה היום (שני) בכנס מרכז קטיף לאחריות לאומית לציון 17 שנה לעקירה מהגוש והגיבה לדברים שהשמיע לפניה יו"ר ש"ס אריה דרעי שאמר כי "בנט ושקד אינם ציונות דתית".

"אני מציעה לאריה דרעי לא לקבוע לציונות הדתית מי חלק ממנה ומי לא. אריה דרעי בשנה האחרונה ראה איך המון עמדות כוח ומשרות של ש"ס מאוישות על ידי הציונות הדתית. זה לא היה לו קל", אמר שקד.

לדעתה, ישיבתה של ימינה בממשלה הנוכחית היתה חשובה מאוד. "יישמנו את הערכים שבשמם נבחרנו. בשנה האחרונה המועצות ביהודה ושומרון קיבלו יותר תקציבים, תקציב החמ"ד נכנס לבסיס התקציב, בעוטף עזה יש שקט, היה מצעד דגלים מפואר בלי להוריד ראש בפני החמאס, הייתה עלייה בעולים להר הבית ויישמנו את חוק קיזוז השכורות המחבלים".

"בגלל הרבה רעש ופייק לא מסתכלים על העובדות. אני מבקשת שתבחנו אותנו לפי העובדות. בסופו של דבר שמרנו על הערכים של הציונות הדתית וחיזקנו את מדינת ישראל בהרבה מובנים", אומרת שקד.

היא מוסיפה, "אני לא יכולה להתווכח עם תחושות ואני מכבדת כל אחד ומבינה גם את הכעס אבל קוראת לאנשים תסתכלו על העובדות. כאשר מסתכלים בצורה רצינית רואים תמונה קצת שונה".

האם תתמוך בהקמת ממשלת ימין מלאה? "השנה האחרונה הייתה מורכבת לכולנו. ראינו שממשלה צרה מאוד קשה לקיים. כאשר יש ממשלה צרה של צד אחד בלבד, חצי מהעם מרגיש שזאת לא המדינה שלו. במשך הרבה שנים רציתי רק ממשלת ימין וגם בתוך הממשלה הזאת אני פועלת ליישום ערכי הימין. אף אמירה ומעשה שלא סותר את הערכים שלשמם נבחרתי. צריך לשים את החרמות בצד ולהקים ממשלה רחבה. זה אפשרי".

שקד נשאלה על ישיבה עם רע"מ ועתה, : "אנחנו לומדים מהעבר ומתחקרים מה שאנחנו עושים. זה לקח שאנחנו לומדים מהממשלה הזאת. לא נכון שממשלה תהיה תלויה במפלגה שהיא לא ציונית במהותה".

לסיום היא סיפרה על מפלגת הרוח הציונית שבראשה תעמוד בבחירות הקרובות. "יש כוחות חזקים וטובים שרוצים להצטרף. יש היום אנשים מצוינים בציונות הדתית. בסופו של דבר המפלגה תהיה חצי דתיים לאומיים וחצי חילונים מסורתיים. יש מניפה גדולה לחברה והרבה גוונים".