נועה אריאל
נועה אריאל צילום: מרים צחי

נועה אריאל ז''ל ובעלה ישראל מיצהר משתפים מה התרחש בביתם בשעת לילה מאוחרת בעת ששוטרים הגיעו לעצור את בנם.

בארגון חוננו שיזם את פרויקט עדויות ימ"ר ש"י מסבירים כי הפרק החדש יצא ברקע עדותו של משה סעדה סגן ראש מח"ש על התנהלות הפרקליטות והמשטרה בכלל ועל טיוח חקירת מותו של אהוביה סנדק, בפרט.

העדות על שהתרחש בביתם בשעת לילה מאוחרת נלקחה זמן קצר לפני שהתגלתה המחלה בגופה של נועה, שלפני כשלושה חודשים הלכה לעולמה.

סיבת ההתפרצות של בלשי ימ"ר ש"י וכוח יס"מ לבית המשפחה בשעה 2 בלילה, היתה חיפושים אחר בנם שנחשד בהעלבת שוטר שהשתתף במעצר של גננת תושבת יצהר בחשד שכתבה בפייסבוק דבר מה נגד מצעד הגאווה. למפרע התברר כי מדובר היה במעצר שמקורו בטעות.

בשעה 2 בלילה שמעו בני הזוג אריאל דפיקות חזקות בדלת האחורית של ביתם, דלת שחסומה דרך קבע ומשמשת כמזווה. כשביקש ישראל לעיין בצו המתיר לשוטרים להיכנס לביתו, התחילה הסאגה והאלימות לדבריו מצד השוטרים.

בני הזוג מתארים כי השוטרים נופפו בצו מרחוק, ללא שניתן לקרוא מה כתוב בו. ישראל סרב לפתוח את דלת הבית, ואז התפרצו לתוכו כ-15 שוטרים. כשישראל ניסה לקחת את דף הצו מאחד השוטרים "התנפלו עלי כמה, הפילו אותי לרצפה. בנאדם בן 60 חולה סוכר, עם בוקסר וחולצת טריקו על הרצפה, עם 5 יס"מניקים עליו".

ישראל תיאר "גררו אותי לסלון והחליטו שהם עוצרים אותי. איך שאני נראה - זה מביך. בהתחלה הם התעלמו מכל בקשה שלי להתלבש. לא היה עם מי לדבר. כשהבנתי שזה הולך למעצר – הסברתי שאני חולה סכרת ואני חייב תרופות".

נועה ז"ל מתארת מנקודת מבטה את היחס הקשה של השוטרים "לא היו מוכנים לתת לו (את התרופות שביקש). אני פתחתי את הפה ואמרתי חלק קטן ממה שאני חושבת עליהם, אז הם החליטו להאשים אותי בהעלבת שוטר".

בני הזוג בילו את הלילה במעצר, ולמחרת הובאו בפני שוטר "זה נסחב שעות. כל דבר אומרים לא. והכל על מה? שביקשתי מהם להראות לי את הצו שירשה להם להתפרץ אלי הביתה? נכנסו בהמוניהם לתוך הבית, בשביל מי? בשביל לעצור בנאדם שכבר לא צוציק? עצרו אותנו, היינו שם כל הלילה. לקראת סוף היום הלכנו לבית המשפט, ששחרר אותנו מיד. לא מצא שום כלום בכל הסיפור המייגע הזה".

העדות נמסרה במסגרת פרוייקט "עדויות ימ"ר ש"י" של ארגון "חוננו" ומטה "יהודי לא הורג יהודי", בצילום ובימוי של אברהם שפירא וחן קליין, ותחקיר של אלחנן גרונר. בשבועות הקרובים צפויות להתפרסם עדויות נוספות על יחס המשטרה והשב"כ למתיישבים ביהודה ושומרון.