לוחמות באימון. למצולמות אין קשר לידיעה
לוחמות באימון. למצולמות אין קשר לידיעה צילום: דובר צה"ל

יו"ר 'בוחרים במשפחה' מיכאל פואה קרא לשר הביטחון בני גנץ ולשר לביטחון פנים עמר בר לב "ללמוד את הלקח", כלשונו, מפרשת הסרסור בסוהרות ולהפסיק את שילוב הבנות בגדודי הלחימה.

במכתב ששלח פואה נכתב: "כלקח מפרשיה כאובה זו, יש ללמוד שהרצון להציג מצג שווא של שוויון בין המינים בצבא ובמשטרה, מביא להדחקה והשתקה של מעשי הטרדה מינית ואף אינוס בכל אותם מקומות שהם נושאי דגל השוויון".

לדבריו, "יש להודות כי טבעו של האדם לא משתנה. כאשר חייל וחיילת, שוטר ושוטרת נמצאים במצבים אינטימיים של שמירות ארוכות יחדיו במקומות חשוכים, וכן פעילות המצריכה קירבה גופנית כמו ביחידות קרביות וכד', אין סיכוי שלא יתבצעו הצקות, הטרדות, המתגלגלים אף למקרי אונס".

"התרענו בעבר ואנו חוזרים ומתריעים, שהקול העולה מהשטח על 'החגיגות' המתקיימות בגדודים המעורבים, וביחידות המשטרה, מחייב בדיקת עומק ללא משוא פנים, על המתרחש במקומות אלו", הוסיף. "אין לנו ספק שבעוד זמן לא רב הסיפורים על המתרחש ביחידות אלו יעלו על פני השטח. אין שום סיבה להכניס בחורים ובחורות צעירים למצבים בהם הם נמצאים בעל כורחם במתח מיני לא בריא שבהכרח מוביל לתוצאות עגומות".

"אנו ב'בוחרים במשפחה' קוראים לכם להתעשת, ולפעול באופן מידי להפסקת השילוב הבלתי שוויוני, בו בנות מופקרות ללחץ חברתי להצליח במסגרת גברית, ומשלמות על כך מחירים כבדים. ויפה שעה אחת קודם", כך מיכאל פואה.