השטחים שהוכנו עבור תושבי חאן אל אחמר
השטחים שהוכנו עבור תושבי חאן אל אחמר צילום: פורום עוטף ירושלים

רולא ג'בריל, אושיית רשת ועיתונאית שמגדירה עצמה כאקטיביסטית פלסטינית, עוררה סערה בטוויטר לאחר שתקפה סרטון של פורום עוטף ירושלים בנוגע ל"פתרון אבו דיס" הממתין לתושבי חאן אל אחמר.

ג'בריל שיתפה את הציוץ בעמוד הטוויטר שלה וכתבה: "אל תתנו לירושלים להיחנק – חייבים להתפנות. גדלתי וקראתי את המודעות האלה 'העברת אוכלוסייה = שלום'. קידום ניקוי אתני ועקירה בכפייה בקנה מידה גדול של אוכלוסייה אזרחית תחת כיבוש. ישראל הופכת להיות עזה בשיווק וטיוח פשעי מלחמה".

בפורום עוטף ירושלים לא נשארו חייבים וענו לג'בריל: "צבועה. החלטת בית המשפט בישראל לא מעניינת אותך. לא זכור לנו שיצאת נגד החינוך לטרור וכנגד ההסתה נגד יהודים בבית הספר בחאן אל אחמר. לא מעניין אותך החוק בישראל? לא מעניין אותך הטרור כנגד היהודים? תומכת BDS ומטיפה לנו מוסר. תתביישי"

בנוסף לכך, קיבל הציוץ של ג'בריל תגובות נזעמות מאנשים שונים שמחאו על דבריה. "איזה זבל מוחלט", הגיב לה בטוויטר עו"ד מוריס הירש. לדבריו, "הבדואים שהתיישבו באופן בלתי חוקי בצד כביש מהיר הם נוודים! לא היה להם קשר קבוע לאותה חלקת אדמה. למרות זאת, מדינת ישראל הוציאו מיליונים כדי להכין להם מגרשים חלופיים שקרובים הרבה יותר לבתי ספר וכו'".