הפצוע
הפצוע צילום: צוות קרקעות גוש מערבא

יהודי תושב השומרון פנה למשטרה בדרישה שתערב את השב"כ בחקירת ניסיון הלינץ' שעבר לפני מספר ימים על ידי מספר ערבים סמוך לעלי זהב.

האזרח שנפצע כתוצאה מהאלימות וכלבו הוכה למוות ע"י אותם ערבים, הגיש את הבקשה על ידי עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, לאור העובדה שעד כה נעצר רק חשוד אחד בתקיפה, בעוד הפצוע דיווח על עשרות פורעים שהיכו אותו.

במכתב שנשלח למשטרת אריאל, למחוז ש"י במשטרה ולאלוף פיקוד מרכז נכתב כי "מדובר באירוע חמור אשר לא ניתן לעבור עליו בשתיקה. יהודי הותקף ונפצע בלינץ' אכזרי על ידי עשרות פורעים, ואך בנס הצליח להימלט ונותר בחיים. תמוהה ומצערת העובדה כי באירוע כולו נעצר רק אדם אחד בלבד", נכתב במכתב ששלח עו"ד בלייכר. כמו כן הבהיר כי גם בשעת הגעת הכוחות נכחו בשטח עוד כ-20-15 איש מהקבוצה שתקפה את היהודי.

לדברי עו"ד בלייכר, "ודאי לנו כי ישנה אפשרות להגיע לכלל המחבלים שהשתתפו בתקיפה, ולא יתכן שהם לא ישלמו את המחיר על מעשיהם הנפשעים. הימנעות מכך עלולה ליצור רושם ותחושה של התרת דמים כנגד היהודים השוהים במרחב זה. בשל כך, אבקש להידרש לעניין זה באופן מלא ולבצע חקירה רצינית ומעמיקה של האירוע, הן מצד שהצדק וחקר האמת מחייבים, והן מצד שימור ההרתעה ומניעת התרחשות דומה בעתיד כנגד יהודים במקום זה".

לאור זאת, דרש עו"ד בלייכר לערב את השב"כ בחקירת האירוע באופן דחוף: "בייחוד אבקש לערב באופן דחוף את השב"כ בחקירת הלינץ', על מנת לאתר את כלל המעורבים במעשה ולמצות עימם את הדין". כמו כן בקש לקבל לידיו את חומרי החקירה השונים, תיעוד של האירוע וכן עדכון של כל פעולת חקירה שנעשית, על מנת לוודא שהאשמים בניסיון הלינץ' יבואו על עונשם.

כזכור, ביום שישי האחרון, בשעות הצהריים המוקדמות, יצא תושב השומרון לטיול עם כלבו סמוך לאזור התעשייה בעלי זהב. באחת הנקודות בה שהה זמן מה, הבחין בעשרות ערבים שעולים לכיוונו מכיוון הכפר א-דיכ, כאשר חלקם אוחזים בידיהם אבנים, מוטות וכלי תקיפה. הוא מייד התקשר לכוחות הביטחון והזעיק עזרה, אלא שגם בשלב זה נותר לבדו ללא יכולת להתגונן מול ההמון, כך לטענתו.

הפצוע מספר כי כאשר הגיעו אליו הפורעים, הם החלו להכותו באלימות קשה. "הוא ספג פגיעות מאבנים בכל חלקי גופו, וכן ממוטות ואלות בעזרתם הכו בו הפורעים. התוקף המרכזי חבט בו בעוצמה בפניו עם אלת עץ, וכתוצאה מכך נפער למרשי חתך עמוק בשפה העליונה ובאף, וכמעט שאיבד את יציבותו. במקביל, כילו הפורעים את חמתם האכזרית בכלבו של היהודי, הטיחו בו סלע בראשו והרגו אותו, ובהמשך המשיכו לחבוט בו ולבצע וידוא הריגה", מציין העו"ד.

האירוע הגיע אל סיומו כאשר הפצוע הצליח להימלט מידיהם, להיכנס לרכבו ולנעול את הדלתות, בזמן שהפורעים דופקים על הרכב ומנסים לחסום אותו. לאחר מספר דקות הגיע למקום כוח צבאי, ובהמשך גם משטרה, הוא זיהה בפניהם חלק מהפורעים שתקפו אותו, בעוד שחלקם הצליחו לברוח מהמקום.