איילת שקד וראשי איגוד הכדורסל
איילת שקד וראשי איגוד הכדורסל צילום: עצמי

ראשי איגוד הכדורסל בראשות היו"ר עמירם לוין, המנכ"ל יענקלה בן שושן, שרון דרוקר המאמן והרב יעקב גלויברמן העניקו לשרת הפנים איילת שקד חולצה של איגוד הכדורסל, על העזרה למען ענף כדורסל בישראל. על החולצה הודפס השם "שקד" והספרה 1.

שרת הפנים שקד זכתה במתנה המיוחדת לאחר שפעלה כדי לסייע לג'ני סימס, השחקנית המצטיינת של העונה שעברה בליגת העל לנשים, להפוך לאזרחית ישראלית ולשחק בנבחרת ישראל ביורובאסקט ביוני 2023.

בימים האחרונים הושלם הליך אזרוחה של סימס והיא תקבל דרכון ותעודת זהות כשתגיע ארצה בקרוב, עם סיום משחקי ליגת ה-WNBA שם היא משחקת עם פניקס מרקורי ועשויה להגיע איתה לפלייאוף.

מאיגוד הכדורסל נמסר: "אנחנו מבקשים לפני הכל להודות לשרת הפנים איילת שקד, שהבינה את הצורך שלנו בסימס כדי לחזק את נבחרת ישראל לקראת המשימה החשובה של אליפות אירופה בישראל ולרב גלויברמן שסייע ככל יכולתו. אנו רוצים להעמיד נבחרת חזקה ותחרותית באליפות שתתקיים בארץ ומבינים שכדי לעשות זאת צריך לחזק את הנבחרת. ג'ני הראתה בשנותיה כאן מחוייבות גדולה, רצון אדיר וגרף שיפור מתמיד ואנחנו בטוחים שתסייע לנבחרת ולנו לקדם את כדורסל הנשים בישראל".

סימס מסרה משיחה מארה"ב: 'אני משחקת כדורסל מקצועני 6 שנים מהן 5 בישראל. העובדה שאני משחקת בישראל עזרה לי לפתח את עצמי כשחקנית וכאדם שהפכתי להיות היום. אני שמחה וגאה להיות חלק מנבחרת ישראל וחלק ממשפחת הכדורסל הישראלי לתמיד. אל אל ישראל'.

ח"כ עידית סילמן נצפתה בשוק מחנה יהודה עם פעילים שעזבו את מפלגת ימינה בעקבות הקמת הממשלה עם השמאל.

עידית סילמן
עידית סילמן צילום: חיים פרוכטר

איש התקשורת איתן זליגר, בעלים שותף במשרד התקשורת "זליגר שומרון" התרגש ללוות את בתו הבכורה לגיוס לצה"ל.

בישיבת הכותל התקיים יום מיוחד לבנות מצווה, לאחר שלפני כחודש התקיים יום לילדי ונכדי הבוגרים, התקיים השבוע יום לבנות מצווה לילדות ונכדות בוגרי הישיבה. היום המיוחד החל בסיור במכון המקדש, אחריו שיחה ולימוד הורים ובנות על סוגיית בתו של רבי עקיבא עם הרב גדי שלוין, שיחה וסדנה של הרבנית גילה ששר לאמהות ולבנות, במקביל לימוד בביהמ"ד ושיעור לאבות, סדנת תסרוקות וסדנת איפור עם נשות אברכי הישיבה. לאחר מכן התכנסו המשפחות לארוחת צהריים מפנקת, מפגש עם ראש הישיבה הרב ברוך וידר ולסיום עלו לגג הישיבה לתצפית על ירושלים והר הבית עם הרב טוביה ליפשיץ.

יום מיוחד לבנות מצווה בישיבת הכותל
יום מיוחד לבנות מצווה בישיבת הכותל צילום: ישיבת הכותל

דוד ארליך ורועי אמגר נפגשו לדון בחיבור קבוצות המתפקדים שלהם תחת פורום עוז והפיכת הפורום לקבוצת המתפקדים הגדולה בציונות הדתית.

דוד ארליך ורועי אמגר
דוד ארליך ורועי אמגר צילום: עצמי

הרב דוד פיין המתמודד בפריימריז של הציונות הדתית דיבר בחוג בית באפרת שם גם דיבר ח"כ שמחה רוטמן.

הרב דוד פיין באפרת
הרב דוד פיין באפרת צילום: באדיבות המצלם

עיתונאי מקור ראשון משה מאירסדורף בישר על ההחלטה שלו ומשפחתו לעזוב את מקום מגוריהם בכפר תפוח ולעבור לעיר עכו, שהיהודים בה סבלו במהלך "שומר חומות" במאי 2021 מפרעות הערבים.