תפילת הנשים בכותל
תפילת הנשים בכותל צילום: נשות הכותל

מנכ"ל מרכז ליב"ה אורן הניג שיגר מכתב לרב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, בו הוא דורש להרחיק מהכותל המערבי את העומדות בראש ארגון "נשות הכותל", היו"ר ענת הופמן והמנכ"לית יוכי רפפורט.

העילה: התנהגות "בוטה ומזלזלת", כלשונו של השתיים בעיצומה של תפילת ראש חודש אב, ברחבת הכותל המערבי.

בראשית המכתב כתב הניג לרב רבינוביץ כי "בראש חודש אב האחרון, כמדי חודש בחודשו ארגנו תפילה חגיגית ברוב עם בהשתתפות של מאות מתפללים. בכדי שהתפילה תוכל להתקיים כסדרה המשטרה הקצתה לנשות הכותל מקום מתוחם שבו הן היו יכולות להתפלל ללא הפרעות".

"אך הפעם", ממשיך הניג לתאר, "חברות הארגון בהנהגת היו"ר ענת הופמן והמנכ"לית יוכי רפפורט החליטו לעבור את הגדרות שהציבה המשטרה ולהתחכך בצורה בוטה עם שאר המתפללים. כפי שניתן לראות בצילומים שבנספח ובכתבות בתקשורת, פעילות זו הייתה כרוכה בעימותים בלתי פוסקים עם הגורמים הממומנים, ולמותר לציין שמעשים אלו גרמו להפרעה לסדר הציבורי ולפגיעה חמורה במקום הקדוש".

לדבריו, "מעבר לכך נשות הכותל מתהדרות בפרסומים שלהן על רצונן להגניב ספר תורה בניגוד לכללי המקום. בתאריך ט' תמוז תשפ"ב התפרסם בתקשורת כי שר הדתות בנט חתם על תקנה הנותנת לך את הסמכות להרחיק מהכותל גורמים שאינם קשובים לכללי המקום ולתקנות המקומות הקדושים".

הניג דורש בשם מרכז ליב"ה, כי "בהתאם לכך, אנו מבקשים ממך להשתמש בסמכות הנתונה לך ולהרחיק את חברות הארגון 'נשות הכותל' מרחבת הכותל".

"דבר זה הוא חוב מוסרי וחוקתי כלפי הציבור הרב הנפגע מהתנהגות הבוטה והמזלזלת של אותה קבוצה שבאה להפריע לסדרי המקום", כתב לסיום.