שקד וברודני
שקד וברודניArutz Sheva & Marc Israel Sellem/POOL

פרסום ראשון: יו"ר מפלגת הרוח הציונית, השרה איילת שקד, נועדה בימים האחרונים עם מי שיוביל את מפלגת הבית היהודי בבחירות הקרובות יוסי ברודני.

בשיחה בין השניים עלו מספר תרחישים של ריצה משותפת ושקד מוכנה להציע לברודני את המקום השלישי ברשימת המפלגה.

בסביבתה של שקד לא מכחישים שהיא מעוניינת במהלך וכן רוצה לרוץ תוך שימוש באות "ב" בפתק ההצבעה ששייכת למפלגת הבית היהודי.

במפלגת הבית היהודי-מפד"ל הכחישו את הדברים ואמרו: "אנו שמחים שכולם רוצים להיות במפלגת הבית היהודי-מפד"ל וההתעניינות בנו זוכה לשיא. כל תדרוך כזה או אחר יוצא על דעת מי שבחר להוציא אותו בלבד".

"מפלגת הבית היהודי-מפד"ל תרוץ עצמאית לכנסת ה-25 ותהיה בע'"ה חברה בממשלה הבאה", לשון הודעת המפלגה.

מוקדם יותר דווח שגם שר התקשורת יועז הנדל נפגש השבוע עם ברודני והכתבת שירית אביטן כהן אף ציינה כי בשבוע הבא צפויה הודעה רשמית של השניים.

לפני כחודש פרסמנו בערוץ 7 כי שרת הפנים איילת שקד, תשמח לריצה משותפת עם הבית היהודי, כחלק מהאסטרטגיה שלה בבחירות הקרובות - לפנות למצביעי הציונות הדתית ה"ממלכתית", כאלו שאינם חלק מהבייס הפוליטי של סמוטריץ' ובן גביר.

בראיון ל-103FM התייחס שר התקשורת יועז הנדל ממפלגת הרוח הציונית למצבה של המפלגה בסקרים. "מה שרואים היום זה לא מה שיראו בנובמבר לאחר הבחירות", אמר הנדל.

לשאלה האם מפלגתו תסכים להשלים לליכוד רוב של 61 להקמת ממשלת ימין ענה הנדל, "התשובה היא לא. אנחנו רוצים רק ממשלת אחדות, ואומרים את זה בפה מלא. הסיבה - יציבות שלטונית והיכולת לעבוד ולהניע תהליכים. הבוחרים שלנו ישפיעו על מה שיקרה כאן אחרי הבחירות. הם אלה שייקבעו איך תיראה מדינת ישראל, והיא לא תלך לממשלת 61 רעה לישראל".

לדבריו, "אנחנו מותקפים משני הצדדים כי שניהם מבינים שלא נשלים ל-61 ונקים ממשלת אחדות. אני ואיילת שותפים והיא אומרת את זה בפה מלא".

הוא תקף את ח"כ יאיר גולן על אמירותיו הקשות נגד התפילות בקבר יוסף. "חבל לי על יאיר גולן. מאז שהוא בפוליטיקה הוא רק מוריד את שפתו וכבוד מפלגתו למטה. אם אתה במפלגה שמדברת על הכלה ואהבת אדם, אתה לא יכול לשנוא את האדם שלא כמוך".