ניר אורבך
ניר אורבךצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת ניר אורבך ממפלגת ימינה התייחס היום (ראשון) לעתידו הפוליטי לקראת הבחירות.

"אני לא מחפש כרגע מקום, אמרתי לאשתי שסיכוי גבוה שבמערכת הבחירות הבאה לא אשתתף באף רשימה", סיפר אורבך בראיון לגלי צה"ל.

"כרגע אין לי למי להצביע" טען אורבך. לדבריו, "ההתלבטות שלי תהיה בין איילת שקד לליכוד, ואני נוטה לליכוד".

לגבי מפלגה שתהיה רלוונטית עבורו הסביר: "האופציה היחידה שאולי רלוונטית עבורי, הייתה הרוח הציונית - אבל איילת שקד הלכה לצערי למקומות אחרים".

בשבוע שעבר אמר אורבך בראיון לרדיו 'קול חי' כי "בדרך שהרוח הציונית הולכת לא אוכל להשתלב – אי אפשר גם וגם, ללכת בצורה מעורפלת. אמרתי לשקד שהדרך היחידה להצליח זה לנצל את הוואקום בציונות הדתית, שרואה במפלגה של סמוטריץ' ובן גביר קיצונית מדי, מרגיש שאי אפשר ללכת לליכוד, גם שם יהיה קשה לעבור את אחוז החסימה".

בדבריו גולל את אירועי השנה האחרונה. "השנה האחרונה הייתה מאוד מורכבת, הייתי במקום שידע, הייתי שם וראיתי את האופציות. בחירות בעיני היו מקום שקשה לצאת ממנו, בהתחלה הצלחנו לקדם דברים, אבל זה לא הצליח בסוף", הוסיף.

"סוף התהליך שבנט הודיע שהוא מפזר את הכנסת, זה היה בעקבות פגישתי איתו ותקופה ארוכה של שיחות איתי. לא התלבטתי, ברגע שהבנתי שההישענות על ח"כים אנטי ציונים באתי אליו והייתי שקוף איתו לאורך כל הדרך.

"הייתה לי מטרה, בסופו של דבר לא מכיר אנשים שהיו עומדים מול ראש ממשלה, מול חבר ועושים מהלך כזה. עבדתי איתו מעל 10 שנים, אבל הייתי איתן בדעתי ערכית וידעתי שאולי אשלם מחיר פוליטי"

"כשנכנסתי למהלך הזה, אלו היו האופציות, בחירות או ממשלה כזו. לא ויתרתי על הערכים שלי ועבדתי עם הסיעות החרדיות, בחוק הגיוס אנשי הרב דרוקמן עברו מילה מילה, ברגע שיצא חוק גיור של יוליה מלינובסקי אני מנעתי את זה. בחודשים הראשונים הרגשתי שאני יכול לעשות דברים, גם למגזר החרדי, גם בהתיישבות וכל הערכים והאידאולוגיה. בחודשים האחרונים הרגשתי שהאדמה נשמטת ונשענים כל המשותפת – אני האיש שבגללו נפתלי בנט הודיע שהממשלה מתפזרת".