איש הקיבוץ הדתי אמיתי פורת, בנו של הרב חנן פורת זצ''ל שהצטרף למפלגת הרוח הציונית, התארח באולפן ערוץ 7 והסביר מדוע החליט להיכנס לחיים הפוליטיים.

"יש רתיעה בסיסית, גם שלי, להיכנס לחיים הציבוריים ולכל הרעש שנלווה אליהם ולפעמים נורמות מאוד בעייתיות של בין אדם לחברו. מצד שני למדנו בבית וזו המורשת של הציונות הדתית את ההגשמה. לפעמים, כשאתה אומר שיש משימה, מסתכל ימינה ושמאלה ותוהה איך לבצע אותה - אתה צריך להתגייס - גם אם הביצוע והנגיעה בעולם המעשה לפעמים תוריד את הזוהר של החלום", אמר פורת.

לשאלה מדוע החליט להצטרף לרוח הציונית ולא למפלגת הציונות הדתית ענה, "הציונות הדתית השורשית נמצאת במקום של ערכי עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל. העם חייב להיות חלק מהותי מהמשולש הזה. העיסוק בכל הקודקודים היא חלק ממשנת הציונות הדתית ואת הדבר הזה ניתן למצוא ברוח הציונית. הסגנון שאנחנו פוגשים במפלגת הציונות הדתית בשנה האחרונה הוא כזה שרוב הציבור לא מרגיש נוח איתו וקשור אליו".

"אנחנו כציונים דתיים צריכים להתגייס לאתגרים המרכזיים של הדור והתקופה. את מפעל החלוצים של יהודה ושומרון ליוותה השאלה איך מתנחלים בלבבות. אני חושב שהיום שהאתגר המרכזי שלנו במדינת ישראל הוא החיבורים בתוך העם. אנחנו רואים את המשבר של השנים האחרונות שיושב על הציר הזה וצריכים לשאול את עצמנו איך אנחנו לא מתפרקים לשבטיות ומקימים חברה מאוחדת וממשלה מאוחדת שנלחמת עבור מה שחשוב לכולנו ביחד", הוסיף.

פורת מזדהה במפלגה אליה הצטרף עם החתירה לממשלת אחדות. "אנחנו מאמינים שכדי לחדש את הברית הישראלית צריכה לקום ממשלת אחדות ציונית ששותפות לה גם מפלגות מגוש השמאל-מרכז. לכן, אנחנו לא נשלים לממשלת ימין צרה, גם אם תהיה קונסטלציה כזו. ראשית, כי זה לא יחזיק הרבה זמן. שנית, זו לא התשובה הנכונה לסיטואציה הנוכחית. כיוון שיש משבר גדול בברית בין חלקי החברה הישראלית - התיקון צריך לבוא באמצעות הקמת ממשלת אחדות ציונית רחבה ככל האפשר".

פורת מצהיר כי מפלגתו לא תהיה זו שתשלים ממשלה צרה של 61 לבנימין נתניהו. "לא נצטרף לממשלה צרה בראשות נתניהו. כנראה שממשלת אחדות תחייב רוטציה כלשהי וברור לי שלשם זה ילך. אנחנו מפלגה ימנית שחושבת שמה שייתן לנו חוסן להתמודד עם אתגרים פנימיים וחיצוניים זה כוח האחדות. רוב הציבור הציוני דתי מוכן ורוצה לראות גורם כמו כחול לבן בממשלה, אבל הוא רוצה שיהיה משקל של המחנה הלאומי שמוביל את העניין".

"אנחנו מוכרחים להסיר את החרמות ואי אפשר להחרים את המפלגה הכי גדולה כמו הליכוד, אבל צריך לעשות זאת בלי ממשלה צרה", הוא מסכם.