איילת שקד
איילת שקדצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

54 ימים לבחירות: שרת הפנים ויו"ר מפלגת הרוח הציונית, איילת שקד, לוחצת על שר התקשורת יועז הנדל לשלב את יו''ר הבית היהודי יוסי ברודני ומועמדים נוספים של הבית היהודי, צעד שידחק לאחור את ח"כ צבי האוזר - שותפו של הנדל במפלגת דרך ארץ.

דמות נוספת ששקד מבקשת להוסיף לרשימה היא משה סעדה, סגן ראש מח''ש לשעבר שבצלאל סמוטריץ' תכנן לשלבו ברשימת ''הציונות הדתית'' אך לאור תוצאות הפריימריז והאיחוד עם ''עוצמה יהודית'' השיריון של סעדה ירד מהפרק.

שקד הציעה לבית היהודי את המקומות 3, 6, ו-8 ברשימה, כך שאמיתי פורת אשר משובץ במקום השלישי יזוז למקום ארבע, וצבי האוזר ששייך למפלגת "דרך ארץ" יזוז ממקום ארבע למקום חמש.

דחיקתו של האוזר לא באה בחשבון מבחינתו של הנדל, אשר חושש כי מדובר במועמדים חדשים שיום לאחר הבחירות עשויים להיות אלו שישלימו לנתניהו את המנדטים הדרושים לו להקמת ממשלת ימין צרה, מתווה שהנדל מתנגד לו.

במחנה השמאל, בינתיים, סיכוי קלוש לאיחוד של מרצ והעבדה. בכירים במפלגת העבודה אמרו לערוץ 7: "לפיד טוען שאחת מהמפלגות אינה עוברת, ולפי הסקרים שלנו שתי המפלגות עוברות בתנאי שלפיד לא ישתה את הקולות שלנו''. הבכירים מזהירים את לפיד - "אם תשתה לנו את הקולות נתניהו יהיה רה"מ ולא אתה".

הדרישה של איילת שקד והחששות של יועז הנדלערוץ כנסת

יועז הנדל
יועז הנדלצילום: ערוץ 7