איילת שקד
איילת שקדצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

66 ימים לבחירות: שרת הפנים איילת שקד, יושבת-ראש מפלגת הרוח הציונית, משוכנעת שתקבל את תמיכת הציבור הדתי לאומי שלא מזדהה עם המפלגה של סמוטריץ׳ ובן גביר.

בראיון לעיתון מעריב סיפרה שקד: "אני מכוונת למנדטים שהם ימין וימין־מרכז, שרוצים שתקום פה ממשלה מתפקדת. שלא רוצים להיות בשיח של ‘כן ביבי, לא ביבי'. מחירי הדיור בנסיקה, הדלק והחשמל התייקרו, והמזון בעלייה מתמשכת. הפקקים בלתי נסבלים, מערכת הבריאות ענייה, ובמקום לעבוד בשביל הציבור - כל המפלגות ממשיכות להתקוטט על ‘כן ביבי, לא ביבי'. בעיניי שיח החרמות הזה הורס את ישראל".

לטענת שקד, אם "הרוח הציונית" לא תהיה על המפה, תקום ממשלה צרה של השמאל עם המשותפת, או ממשלה של נתניהו וסמוטריץ' ובן גביר, "שחצי מהעם ירגישו שזו לא הממשלה ולא המדינה שלהם. אם אנחנו לא נהיה קיימים, תקום ממשלה שתיסחט בהכרח על ידי גורמי קיצון. לאף צד אין 60 מנדטים, ולכן רק אנחנו נוביל - כי יצטרכו אותנו לממשלת אחדות רחבה".

מפלגתה מתקשה לעבור את אחוז החסימה אך שקד אופטימית: "אנחנו צריכים להתייצב. הכוחות מהציונות הדתית עוד לא הצטרפו אלינו. הבית היהודי רוצה להצטרף אלינו. נראה, יכול להיות שנאחד כוחות. הם מאוד רוצים. גם אני. זה בהחלט דבר שנמצא על הפרק".

"יש הרבה אנשים טובים שרוצים להצטרף כדי שהבוחרים יחליטו מה סדר העדיפויות שלהם. אם העדיפות היא לממשלה בלי נתניהו, שלא יצביעו לנו. אבל אם הבוחרים ירצו לפתור את התסבוכת ולהתקדם לממשלה רחבה שתתפקד עבורם, זה רק הרוח הציונית", כך שקד.