ח"כ אופיר אקוניס
ח"כ אופיר אקוניסצילום: ערוץ 7

ח"כ אופיר אקוניס מ'הליכוד' התייחס הבוקר (ב') להסכם בציונות הדתית ואמר כי איתמר בן גביר אמנם 'ימין' אך "דרכיו שונות", כלשונו.

"יש הרבה זרמים בימין, כולם לגיטימיים, אני בליכוד משחר נעוריי, בן גביר הוא גם ימין אבל דרכנו שונות", אמר בראיון לרדיו החרדי 'קול חי'. "נתניהו אחראי על חלוקת התיקים בממשלה הבאה. הוא יחליט מה יילך לשותפות, ומה יילך לליכוד".

"אבל חשוב לדעת" הבהיר אקוניס, "חלוקת תפקידים זה רק כאשר יש לך 61 מנדטים. כרגע זה בכלל לא בטוח. השמאל ולפיד יקימו ממשלה עם הרשימה המשותפת, אם יהיה להם 61. זה ברור לי. אם יהיה 60\60 הם יגררו את ישראל לעוד בחירות".

בדבריו התייחס להסכם הגרעין המתגבש עם איראן. "אחרי שנתניהו הושמץ במשך שנים בקשר למלחמה בגרעין האיראני, היום רואים שהם אומרים את אותם הדברים. גורם מדיני בכיר אמר שצריך לצאת לקונגרס. זה מה שנתניהו הרי עשה".

"החבורה הזו שאוחזת בשלטון כיום בראשות לפיד, לא רק שהיא לא עשתה אז כלום בנוגע לאיראן, אלא היא רק הזיקה לנתניהו לפעול בעניין. ראיתי לאחרונה סרטון של לפיד שאומר בדיוק את מה שאמר נתניהו בזמנו" אמר אקוניס.

"המדינה נמצאת באחת משעותיה הקשות, אויבנו מרימים ראש ראינו ביום שישי האחרון איך פורעים ערבים התנפלו על יהודי בקבר שמואל הנביא בברבריות כזו, הכבוד הלאומי הושפל ונרמס, הדגל ירד לחצי התורן, ויש כאלה שהורידו אותו לגמרי. עם אותו עופר כסיף ששילהב את ההמונים ביום שישי בקבר שמואל הנביא", הטיח אקוניס.

אקוניס הבהיר: "לשמאל אין אופציה לממשלה בלי הרשימה המשותפת, ליברמן לא מכחיש ישיבה עם המשותפת, וכעת הוא יושב עם רע"מ. לא יודע אם אפשר לסמוך עליו בעניין חוק מוות למחבלים שבעבר היה הדגל שלו".