עודד הגר ז"ל | זירת התאונה
עודד הגר ז"ל | זירת התאונהבאדיבות המשפחה | מד"א

עודד הגר בן ה-18, חייל צה"ל מהיישוב יקיר, הוא הצעיר שנהרג לפנות בוקר (ראשון) בתאונה קטלנית בצומת גיתי אבישר בשומרון.

שני חבריו של עודד נפצעו באורח קשה בתאונה. רופאי בית החולים בילינסון נאבקים על חייהם.

עודד הוא הצעיר מבין שישה אחים. התגייס לפני שבוע לחיל הלוגיסטיקה בצה''ל. היה ספורטאי מצטיין בכדורגל ובטניס, אוהד שרוף של מכבי חיפה, בן לאחת המשפחות הוותיקות ביקיר. הלוויתו תצא בשעה 19:00 מבית הכנסת המרכזי בישוב יקיר בשומרון.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "הלב נחמץ עם לכתו של צעיר, בן השומרון, חייל שרק התגייס, שבסך הכל רצה לצאת לבלות עם חברים לפני החזרה לבסיס, ולא ישוב עוד. עודד היה ספורטאי מצטיין, זכה בתואר מלך השערים קיבל גביעים ומדליות זהב. פגשתי אותו במשחק הגמר של ליגות השומרון, כשזכה בגביע, חיבקתי אותו, הוא היה מלא באור מלא בחיות, קשה להאמין שהבחור הצעיר והספורטיבי הזה כבר לא איתנו.

''זהו הפסד גדול לשומרון ולספורט בשומרון'', הוסיף דגן. ''אנו מחבקים את המשפחה ואת הישוב ברגעים הקשים הללו, הצוותים המקצועיים של הישוב והמועצה ימשיכו לפעול בכל המעגלים בכדי לסייע למשפחה וסביבתה הקרובה ברגעים אלו".

חובש מד"א שי עמיחי מספר על התאונה הקשה בשומרוןמד"א

חקירת ראשונית של התאונה מעלה כי רכב כיבוי שהיה בדרכו לאירוע שריפת מפעל באריאל חצה את צומת גיתי אבישר באור אדום - והתנגש ברכב בו נסעו שלושת הצעירים הישראלים.

נציב כבאות והצלה, רב טפסר אייל כספי, הורה על עצירת האימונים במערך למשך שלושה ימים ובמהלכם ייערך לכלל מפקדי ולוחמי הכבאות רענון הוראות הבטיחות לנסיעה מבצעית. "מדובר באירוע שתוצאותיו קשות והוא מחייב בדיקה מעמיקה, יסודית לבל ישנו מקרים דומים בעתיד. ליבנו עם משפחת ההרוג ואנו מתפללים לשלום הפצועים", אמר רב טפסר כספי.

כספי שלח את תנחומיו למשפחת ההרוג ואיחל החלמה מהירה לפצועים. הוא הגיע לזירת התאונה כדי ללוות את התחקיר הראשוני שביצעו המפקדים בשטח.

"בשל התוצאות הטרגיות של התאונה נסיבות האירוע נחקרות ע"י משטרת ישראל בשיתוף פעולה מלא של מערך כבאות והצלה. רשות הכבאות תתחקר את האירוע ותפיק לקחים ככל שיידרש בתיאום גורמי החקירה", נמסר משירות הכבאות וההצלה.

מבית החולים בילינסון נמסר כי שני הפצועים מטופלים במצב אנוש ובמצב קשה מאוד. נשקפת סכנה לחייהם והרופאים נאבקים לייצב את מצבם.

פרמדיק מד"א תומר פיין סיפר: "מדובר בתאונה מזעזעת, ראינו רכב פרטי מעוך שבו נסעו שלושה צעירים, אחד מהם נלכד ברכב. הם היו מחוסרי הכרה וסבלו מחבלה רב מערכתית. בסיוע כוח רפואי של צה"ל הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים, אחד הפצועים איבד דופק ונשימה והוא פונה תוך פעולות החייאה, שניים מהפצועים פינינו במצב קשה כשהם מורדמים ומונשמים. נהג המשאית טופל במקום ולא נזקק לפינוי".