שקד והנדל
שקד והנדלצילום: דותן גואטה

דרמה פוליטית: חמישה ימים לפני הגשת הרשימות השרה איילת שקד מפרקת את הרוח הציונית ונפרדת מיועז הנדל ומצביקה האוזר.

בסביבת שקד הסבירו לערוץ 7, כי "לאחר שיחות רבות עם אנשי סיעת דרך ארץ, השרה שקד החליטה להיפרד מיועז הנדל וצביקה האוזר שהבהירו כי במידה ולא תקום ממשלת אחדות הם יעדיפו לגרור את המדינה לבחירות נוספות מאשר להקים ממשלת ימין. אופציה חסרת אחריות שלא תעלה על הדעת.

"לצערה הרב של השרה שקד, על אף הצהרות חוזרות ונשנות של השניים, סיעת דרך ארץ עדיין שבוייה במחנה 'רק לא ביבי' ובשיח השנאה והחרמות שהשרה שקד מנסה לעצור. השיח הזה גורר את המדינה לבחירות פעם אחר פעם, מביא לאי יציבות ומרסק את ישראל".

"השרה שקד איננה מוכנה לגרור את מדינת ישראל לבחירות נוספות ובמקרה שלא תצליח להקים ממשלת אחדות תשאף להקים ממשלת ימין מאוזנת שבה הרוח הציונית תמלא תפקיד אחראי".

השרה שקד הודיעה להנדל על החלטתה במוצאי שבת כי כיבדה את בקשתו לדחות את ההודעה המשותפת ליום ראשון בצהריים, עת ינחת בניו יורק. "הנדל בחר באופן לא ממלכתי ולא ערכי לחרוג מהסיכום ולפעול בדרכים שלא מכבדות את אף אחד מהצדדים. השרה שקד מאחלת לסיעת דרך ארץ בהצלחה".

עוד אמרו הגורמים, כי "בימים הקרובים השרה שקד תציג את רשימתה לכנסת. רשימה מגוונת, עם אישים בעלי השקפת עולם ציונית, לאומית וימנית".

הנדל כתב אמש (מוצאי שבת) בקבוצת ווטסאפ סגורה לפעילים פוליטיים כי אין לו כוונה להמשיך ולהתמודד יחד עם שקד.

"נפגשתי בשישי עם איילת", כתב הנדל, "אני לא יכול להשלים עם האפשרות שהרוח הציונית תעניק לביבי ממשלה צרה. אפילו סיכוי קלוש לכך. זה לא עניין בשוליים. אמש שוחחתי עם איילת שוב. התרשמתי שהיא לא איתי בעניין זה. אני מתכוון להמשיך להוביל את הרוח הציונית כמפלגה היחידה שמייצגת את הימין הנורמלי. להגיש את הרשימה ולהילחם על העקרונות האלה על כל קול. יש כמוכם ישראלים רבים שלא רוצים ממשלה של ביבי ובן גביר, רק ממשלת אחדות".

באתר ערוץ 7 פורסם ביום שישי כי מפלגת הבית היהודי הציבה אולטימטום ליו"ר הרוח הציונית איילת שקד ודורשים ממנה להיפרד מיועז הנדל וצבי האוזר. בבית היהודי הבהירו כי אין בכוונת המפלגה לשמש "עלה תאנה" עבור מפלגה חילונית שלא תוכל ליישם את השקפת העולם הדתית עליה בנויה מפלגת הבית היהודי.

"לא באנו לחפש כיסא או סידור עבודה, המטרה שלנו היא לקדם את ערכי הציונות הדתית בכנסת הבאה ולא נוכל לעשות זאת בהרכב הנוכחי או בהצעה שקיבלנו מאיילת שקד. בלית ברירה נרוץ בנפרד עם נבחרת שתראה לנגד עיניה את טובתה של הציונות הדתית".