גדעון סער
גדעון סערצילום: אלעד מלכה

שר המשפטים גדעון סער מהמחנה הממלכתי תוקף בחריפות הבוקר (חמישי) את תגובות האופוזיציה להחלטת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט יצחק עמית לפסול את התמודדותו של עמיחי שיקלי בליכוד בבחירות הקרובות.

"מקהלת האופוזיציה המשתלחת בשופט עמית בשל החלטתו בענין שיקלי היא עדות נוספת לנסיון השיטתי והברוטלי לאלף את מערכת המשפט לתת אך ורק החלטות המשרתות אותם", טען סער.

לדבריו, "החוק שהכנסת עצמה חוקקה - לא מעניין אותם. עצמאות הרשות השופטת בסכנה ברורה ומיידית אם לגוש מפלגות נתניהו יהיה רוב בכנסת הבאה".

מגישת העתירה לפסילת שיקלי, ח"כ גבי לסקי ממרצ, טענה בראיון לחדשות כאן ב' כי החלטת השופט מוצדקת. "העתירות הוגשו בגלל שהייתה פה עבירה על החוק, לכאורה. החוק מאוד ברור. המטרה היא למנוע מאנשים לעבור מסיעה לסיעה באופן לא חוקי. שיקלי יכול היה להתפטר בזמן כדי להתמודד בליכוד", אמרה לסקי.

מנגד, משה סעדה, מועמד ברשימת הליכוד, העריך שבג"ץ ישנה את ההחלטה. "יש שופטים בירושלים - אני מניח שבית המשפט יהפוך את ההחלטה".

"השיח הוא לא שיח פוליטי ולא פרסונלי, זה שיח משפטי. השופט עמית פגע בזכות לבחור ולהיבחר - זכות בסיסית במדינה דמוקרטית", אמר סעדה.

ח"כ איתמר בן גביר אמר כי מדובר ב"החלטה קשה מאוד שנודף ממנה ריח פוליטי חזק. בשום מצב לא הייתה עוברת החלטה כזאת נגד מישהו ממועמדי השמאל".