גולדקנופף
גולדקנופףצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מועמד אגודת ישראל לכנסת, יצחק גולדקנופף, התייחס הבוקר (חמישי) להחלטה של המפלגות החרדיות לדרוש את השוואת תקציבי העובדים והילדים במערכת החינוך החרדית לאלו של מערכת החינוך הכללית.

"ניקח תפקידים על פי מה שיורו לנו גדולי ישראל", אמר גולדקנופף לרדיו קול חי. "נדרוש את המגיע לנו במטרה להשוות את זכויות העובדים והילדים במערכת החינוך החרדית לאלו של מערכת החינוך הכללית. כל תנאי עובדי החינוך יושוו לתקציב המגזר הכללי".

"כשישבתי עם ראש הממשלה העתידי נתניהו", חושף גולדקנופף, "דיברנו על מערכת החינוך ואמרתי לו 'תראה מה קורה כאן' הוא ענה לי מיד 'למדתי טוב מאוד שאפשר להכניס את היד יותר עמוק לכיס'. אני בטוח שיש לכך משמעות. אנחנו הגדרנו כרגע שבנושא החינוך לא תהיה יותר אפליה".

בהמשך התייחס גולדקנופף לחרדים שלא יצביעו ליהדות התורה: "יש לנו קבוצות שהיו בעבר באגודה או דגל ולצערי אינם מצביעים כיום. סוכם בישיבת מועצת גדולי התורה שחברי המועצת ילכו לרבנים של הקהילות האלו וישכנעו אותם נוכח המצב שאי הצבעה זו הצבעה".

לסיום התייחס למשבר הדיור ואמר כי "דיור בר-השגה נמצא בראש מעיינינו. הצענו את הפתרון שהמדינה תתן קרקעות בחינם ותבטל את המיסוי על חומרי הבניה".