הפרסום בחשבון הטוויטר של שלום עכשיו
הפרסום בחשבון הטוויטר של שלום עכשיוצילום: מסך טוויטר

הפרקליטות השיבה לאחרונה לדרישת ארגון "בצלמו" לחקור ולהעמיד לדין את מובילי קמפיין "אלימות המתנחלים" בגין לשון הרע, והודיעה כי לא תפתח בחקירה פלילית במקרה דנן.

כזכור, בחודש נובמבר 2021 פרסמו "שלום עכשיו" מודעות בהן נכתב "בשבת הקרובה מתנחלים יבצעו פיגוע. גנץ - זה עליך". עו"ד מיכאל ליטווק מארגון "בצלמו" פנה לאחר הפרסום אשתקד ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד מפרסמי המודעה בגין לשון הרע על ציבור המתנחלים.

כאמור, פרקליטות המדינה השיבה לעו"ד ליטווק כי אין עילה לפתיחה בחקירה פלילית. "בפנייתך טענת כי הארגון פרסם מודעה בה מופיעה תמונתו של בני גנץ לצד תמונת חמוש רעול פנים, ועליה נכתב 'בשבת הקרובה מתנחלים יבצעו פיגוע. גנץ – זה עליך! לעצור את הפצצה המתקתקת'", נאמר בתשובת פרקליטות המדינה.

"הארגון פרסם את המודעה וכתב 'לא צריך להפעיל מערך איסוף מודיעין משוכלל כדי לדעת שבשבת הקרובה נראה סרטוני אלימות מתנחלים. המתקפה הרצחנית שביצעו אתמול מתנחלים חמושים כנגד פלסטינים בדרום הר חברון היא בסך הכל קדימון לקראת סוף השבוע הקרוב. בני גנץ – האלימות משתוללת עכשיו. האחריות למנוע קורבנות נוספים היא עליך'. הבעת עמדתך לפיה דברים אלה עולים לכדי לשון הרע על ציבור המתנחלים בישראל, ואף עשויים לעלות לכדי הסתה לאלימות", נכתב.

"הריני לעדכנך כי לאחר בחינת הדברים, החליט המשנה לפרקליט המדינה (תפקידים מיוחדים), עו"ד אלון אלטמן, שלא להורות על פתיחה בחקירה פלילית במקרה דנן", נאמר. "בחינת הפרסום מעלה כי זה אינו ממלא, ברף של 'חשד סביר', את רכיבי העבירה הקבועה בחוק לשון הרע: מבחינת היסוד העובדתי, נראה כי הפרסום עצמו אינו מכיל אמירה שעלולה לבזות את ציבור המתנחלים בכללותו".

שי גליק מנכ"ל "בצלמו" מסר: "שוב מתברר ששמם של תושבי יו"ש סמוק פחות משאר תושבי ישראל. במקום שפרקליטות המדינה והיועמ"ש יעמדו יחד להזים את עלילת הדם השקרית כאילו המתנחלים אלימים, הם נותנים לה כעת הכשר משפטי ומסרבים להגיש כתב אישום בגין לשון הרע נגד שלום עכשיו. בכוונתנו להגיש ערער נגד החלטה זו ולהמשיך לפעול נגד עלילת הדם שהמתנחלים אלימים. עלילה שמתודלקת וממומנת על ידו גורמים זרים".