אקדח
אקדחצילום: איסטוק

בית המשפט הרשיע שוטר לאחר שאיים לירות על מאבטחים בבית החולים 'בני ציון' בחיפה לאחר שלא הסכימו לו להיכנס ללווצ את בתו הפצועה.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים, השוטר לא הורשה להיכנס עם הבת שלו לטיפול בבית החולים 'בני ציון' בעקבות מגבלות הקורונה שחלו באותם ימים והתירו רק למלווה אחד להיכנס.

בעקבות בקשת המאבטחים כי ישאר בחוץ בזמן שגרושתו והבת שלהם נכנסו פנימה, החל להתפתח בין השוטר שנשא נשק לבין המאבטחים ויכוח קולני, בהמשך השוטר איים עליהם ואמר "בא לי לשים לכם אחד ברגליים", תוך שהוא סימן תנועה של אקדח עם אצבעותיו אל עבר רגלי המאבטחים.

בתשובה לכתב האישום, השוטר כפר במיוחס לו וטען כי המאבטחים הם אלו שאיימו עליו. המחלקה לחקירות שוטרים, באמצעות עו"ד אורי הכהן, ביקשה לדחות את גרסתו וטענה כי הראיות הדיגיטליות וגרסאותיהם של המתלוננים מבססים בבירור את המעשים שביצע הנאשם.

בית המשפט הרשיע את הנאשם בעבירת איומים וציין כי "חובה על השוטר שנשא נשק, כלוחם, וכאדם בוגר, להפגין שליטה וריסון על מעשיו ולשונו, ולא להשתלח במאבטחים ולאיים עליהם שיירה בהם, כשהנשק שהוא נושא חגור על מותניו, והכל בשל העובדה שהמאבטחים (המתלוננים) נצמדו להוראות, וסירבו להכניסו לשטח בית החולים".