יהונתן פולארד
יהונתן פולארדצילום: אמיר שימור

יהונתן פולארד יהיה אורח הכבוד באירוע שמחת בית השואבה ו"הקבלת פני רבו", ביום שלישי הקרוב בפתח תקווה.

שמחת בית השואבה המרכזית צפויה לראשונה להתקיים במתכונת זו בעיר בהשתתפות רב העיר הרב מיכה הלוי ורבני הקהילות ובליווי מוזיקאלי של חילי פרנק ותזמורתו.

באירוע צפויים להשתתף רבים מתושבי העיר פתח תקווה וכן בני ישיבות ובנות המדרשות מרחבי הארץ ובני כל המגזרים בעיר.

במעמד ישתתפו ראש העיר רמי גרינברג, סגן ראש העיר איציק דעי, ראש המועצה הדתית ראובן יוסופוב, וראש האגף לתרבות יהודית צביקה וישינגרד.

ראש האגף לתרבות יהודית צביקה וישנגרד אמר, "לפני עשרה חודשים השתתפה מדינה שלמה בצערו של יונתן פולארד על פטירתה של רעייתו אסתר ז"ל. לאחר שנחשפתי לעשרות האלפים שהגיעו לנחמו, חשבתי כיצד כאן בפ"ת ניתן לקיים מחווה לאיש המיוחד הזה והחלטתי לקיים שמחת בית השואבה אליה יוזמן כאורח כבוד".

"שיתפתי את הרב הראשי ברעיון וחשבנו לקיים באותו מועד את טקס "הקבלת פני רבו" המסורתי . בט' באב פגשתי באקראי את פולארד בכותל המערבי, שוחחנו ארוכות וזה נתן הסכמתו להשתתף באירוע ובעז"ה בשבוע הבא נקיים יחד עם המועצה הדתית ובשיתוף כוכבי וייס שפתחה כמו תמיד את ביהכנ"ס ניגוני חיים לשמחת בית השואבה שכמוה טרם נראתה בעיר", הוסיף.

יהונתן פולארד אמר, "במשך כל השנים גם בתנאי בידוד ובקשיים הגדולים ביותר בכלא, הרגשתי תמיד את הלבבות של עם ישראל איתי. אני מרגיש זכות גדולה לחגוג יחד איתכם בשמחת בית השואבה מתוך אחדות ישראל וחיבור למסורת שמחברת את כולנו ומחכה לראות את כולכם".