חמאס מוציא להורג את בן גביר
חמאס מוציא להורג את בן גבירצילום מסך מתוך הטוויטר של איתמר בן גביר

מחבלים מארגון הטרור חמאס ערכו הבוקר (חמישי) בחאן יונס טקס הדמיית הוצאה להורג של חבר הכנסת איתמר בן גביר.

יושב ראש עוצמה יהודית הגיב בחשבון הטוויטר שלו: "הבוקר בחאן יונס, חמאס במפגן הסתה שמדמה את הוצאתי להורג. אל תתבלבלו, אלו פירות ההסתה של בני גנץ נגדי".

"בני גנץ, אני קורא לך לגנות את ההסתה הנוראית ולהתחיל ליזום נגד אויבי ישראל בנחישות ובאופן מידי", תקף בן גביר את שר הביטחון ודרש ממנו לגנות.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו הגיב אחר הצהריים להתפרעויות בירושלים ולגל הטרור הפלסטיני ביהודה ושומרון, והפנה אצבע מאשימה כלפי הממשלה בראשות יאיר לפיד.

בהצהרת לתקשורת אמר נתניהו: "ראשית אני מבקש לחזק את אנשי ונשות כוחות הביטחון שפועלים בשטח. אני מבקש לחזק גם את אזרחי ישראל על כושר העמידה והחוסן שלהם.

"בימים האחרונים אנחנו רואים אובדן שליטה מוחלט, הן בירושלים והן בצפון השומרון. יהודים שעולים לרגל לכותל בחג הסוכות, מותקפים על ידי המון פורעים מוסת ומשתולל. אזרחים שלנו מפחדים ללכת ברחובות ירושלים בירתנו. משפחות עם ילדים קטנים עוברות לינץ׳ בעיר הבירה שלנו''.

נתניהו הדגיש: ''אלה מראות שאנו לא יכולים להרשות לעצמנו. יש לכל זה סיבה פשוטה - כשנכנעים לטרור - מקבלים טרור. כשהטרור פוגש חולשה והתרפסות - הוא רק מתגבר. כשנכנעים לנסראללה בלבנון - מקבלים מהומות בירושלים''.