מלזיה
מלזיהצילום: iStock

כלי תקשורת במלזיה פרסמו היום (שלישי) תמונות ראשונות של מי שנטען שהם סוכני מוסד שניסו לחטוף פלסטיני שפעל מטעם חמאס בקואלה לומפור.

שמם של העצורים לא פורסם וגם לא נמסרה שום הוכחה שיש להם קשר למוסד.

בתיעוד שפורסם נראים עצורים נלקחים למעצר כשפניהם מכוסות. על פי הדיווחים מדובר ב-18 עצורים שמואשמים שפעלו מטעם המוסד, כולם אזרחי המדינה.

מוקדם יותר פרסם העיתון המלזי "ניו סטרייטס טיימס" פרטים חדשים על חטיפה של פלסטיני החשוד שעבד בשירות חמאס שביצע על פי הטענות המוסד הישראלי.

על פי הדיווח החטוף, ששמו לא פורסם, יצא יחד עם חברו ממסעדה. השניים, מתכנתי מחשבים במקצועם, היו בדרכם למכוניתם, כששתי מכוניות עצרו לידם ומתוכם יצאו ארבעה אנשים - כולם מלזים. בתוך שניות אחדות השתלטו על אחד הפלסטינים והכניסו אותו למכונית. חברו הוזהר שלא לדווח על התקרית ואז נסעו שתי המכוניות מהמקום.

עוד דווח כי הפלסטיני הוסע לבית בפאתי הבירה קואלה לומפור, שם נחקר כשהוא מכוסה עיניים וקשור לכיסא בשיחת וידאו עם נציגים של המוסד בישראל, בנוגע לקשריו עם חמאס ועם הזרוע הצבאית של הארגון.

"את הפלסטיני חקרו בועידת וידאו שני גברים, ככל הנראה ישראלים. כשהוא לא ענה תשובות לשביעות רצון החוקרים, היכו המקומיים את הנחקר", אמר גורם בכיר במערכת הביטחון המלזית.

לטענת הגורם הפעולה של ארבעת המלזים היתה כה רשלנית, שלא רק שהציגו את פניהם בפני הפלסטיני ששוחרר, אלא אף השתמשו במכוניות עם לוחיות זיהוי שניתנות לאיתור.

הפלסטיני שלא נחטף מיהר להגיש תלונה במשטרה שאיתרה את מספרי הזיהוי של המכוניות, מצאה אותן, עצרה את החוטפים ושחררה את הפלסטיני.

פרט מעניין נוסף הוא ששני הפלסטינים, שככל הנראה קשורים למערך הפיתוח הצבאי של חמאס, נמלטו מהמדינה מיד לאחר האירוע שהתרחש בסוף החודש הקודם.

הגורם הביטחוני המלזי טען כי מדובר ב"תא מוסד שהיה מעורב בריגול בשטח המדינה". הוא טען ש"המלזים שהועסקו במשימה אומנו על ידי ארגון הביון הישראלי באירופה והיו חלק מחולייה שכללה מספר דו ספרתי של מגוייסים".