בועז מעוז, מנכ"ל Google Cloud ישראל
בועז מעוז, מנכ"ל Google Cloud ישראלצילום: Florin Calin

Google Cloud משיקה היום (ד') את אזור הענן (Region) החדש של Google בישראל.

ישראל ידועה כאומת הסטארט-אפים, ומהווה מזה זמן רב מוקד של חדשנות טכנולוגית עבור סטארטאפים ועבור Google כאחד.

הענן הישראלי של Google ינגיש את החדשנות ממגזר הסטארטאפים לתעשיות אחרות, יאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית וייצור מקומות עבודה חדשים. ענן ישראלי מקומי יאפשר שירותי מדינה חדשניים לאזרח שישפרו את חוויית השירות של האזרחים.

Google ערכה לאחרונה מחקר באמצעות AlphaBeta Economics (חלק מ-Access Partnership) ממנו עולה הערכה שעד שנת 2030, Google Cloud Region בתל אביב יתרום במצטבר 7.6 מיליארד דולר לתמ"ג של ישראל ויתמוך ביצירת 21,200 מקומות עבודה בשנה זו בלבד.

אזור הענן של Google בישראל (me-west1), מצטרף לאזורי הענן הקיימים ברחבי העולם, ומספק שירותים בביצועים גבוהים וזמן השהייה נמוך, לארגונים בכל הגדלים ומכל התעשיות. כעת, כשאזור הענן בישראל הוא חלק מהרשת הגלובלית של Google Cloud, הוא יעזור לארגונים מקומיים להתחבר למשתמשים ולקוחות ברחבי העולם, וכן יאיץ חדשנות וטרנספורמציה דיגיטלית בכל מגזרי הכלכלה.

בשנה שעברה נבחרה Google Cloud לספק לממשלת ישראל שירותי ענן ציבוריים כדי לסייע בטרנספורמציה הדיגיטלית של המדינה, ובכך להתוות דרך ברורה לענן עבור משרדי ממשלה, גופים ממשלתיים וחברות פרטיות הפועלות בתעשיות מוסדרות. שירותי Google Cloud יאפשרו לממשלה לפשט את השירות לאזרחים, ליצור גישה אחידה לאבטחה, לשמור את המידע בתוך גבולות המדינה ולעמוד בדרישות רגולטוריות, וכן לשפר את אבטחת המידע.

במשך מספר שנים הורחבה הנוכחות המקומית של עובדי Google (גוגלרים) הן בתל אביב והן בחיפה כדי לתמוך במספר הגדל של לקוחות החברה, וכן להביא תרבות של חדשנות לכל מגזר במשק. מטכנולוגיה, קמעונאות, מדיה ובידור ועד שירותים פיננסיים ומגזר ציבורי, ארגונים מובילים רואים ב-Google Cloud כשותפת החדשנות המהימנה שלהם.