הר חומה
הר חומהפלאש 90

תושבי שכונת חומת שמואל (הר חומה) בירושלים מוחים על פיגועי האבנים שהולכים ומתרבים בשכונה: "דמנו לא הפקר", כתב תומר מועלמי, חבר הנהלת מינהל קהילתי חומת שמואל, נציג נבחר ציבור שלב ג', במכתב לראשי המדינה.

"ידוע שהמצב הביטחוני מתוח באיזורים רבים בירושלים. אבל מי כמוכם יודעים שחשוב לשים את הדגש והתיעדוף באופן הטיפול. צריך לדרוש מהמשטרה ולוודא שמטפלים בחומרה בדגש על מקומות ספיציפיים, אותם מוקדים חדשים שצצו עתה", פתח מועלמי את מכתבו.

הוא ציין את החשש מזליגת הפיגועים לשכונות אחרות. "אסור שיפתחו חזיתות נוספות. קריטי לעצור אותם עכשיו בהתחלה אחרת תהיה בכייה לדורות וייגרם נזק בלתי הפיך. שכונת חומת שמואל בוערת והפכה למוקד חדש של טרור".

"חשוב שהמשטרה תטפל כמו שצריך במצב כי ילדים קטנים עלולים למות. עכשיו זה 'זמן פציעות' ולא תהיה הארכה נוספת ל'משחק הדמים' הזה. לא יהיה אפשר לתקן אחר כך את ההפסד הצורם", המשיך מועלמי.

"למשטרה לא חסר פתרונות ואנו חייבים את עזרתכם לממש אותם. לדוגמה: מארבים קבועים בצומת הכניסה לשלב ג', סגר יציאה מהכפר בכיוון הזה עד אשר ייפסקו זריקות האבנים, מעצרים יזומים בכפר והגברת כוח שיטור באזור בשעות היום", סיכם.

לפי מידע שהגיע לידי אתר ערוץ 7, ייתכן וכבר מהערב יחלו תושבי המקום להפגין במקום הפיגועים.