מח"ש
מח"שצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המחלקה לחקירת שוטרים החליטה לסגור את תיק החקירה נגד השוטרים שתקפו את הרב חננאל טירן בחנות פלאפונים בבני ברק לפני כארבעה חודשים.

בתיעוד שפורסם לפני מספר חודשים נראים שוטרים תוקפים באלימות קשה אברך תושב בני ברק שעבר בסמוך למקום בו נערכה מחאה נגד חנות לממכר טלפונים סלולריים.

האברך, הרב חננאל טירן המשמש כמדריך לנוער בסיכון, סיפר כי היה בדרכו לביתו כאשר חלף בסמוך למיקום המחאה. לטענתו, אחד השוטרים החל לדחוף אותו ללא סיבה.

הרב טירן התקרב לכיוונו של השוטר על מנת לבדוק את שמו ופרטיו אך מיד קפצו עליו מספר שוטרים בהם מפקד תחנת בני ברק, הכניסו אותו לחנות והחלו להכות אותו. "אני מקבל פשוט אגרופים, פיצוצים לכל הגוף. אני מתחנן אליהם ואני צועק להם: אני משתף פעולה", סיפר הרב טירן את הנעשה בתוך החנות.

העיתונאי ג'וש בריינר כתב לאחר סגירת התיק: "אני המום. כאילו, לא באמת המום, אבל המום. איש מהשוטרים לא נחקר. כלום. תראו בעצמכם. למי מגיע לחטוף ככה מכות? מיותר לציין, אישום לא הוגש נגד הרב. כבר אין מילים ואין מי שישמור עלינו".

למרות שהאירוע תועד מתחילתו ועד סופו על ידי מצלמות האבטחה של החנות שתיעדו את השוטרים מכים באלימות את הרב טירן, במח"ש הגיבו לסגירת התיק: "לא עלה שבוצעה עבירה פלילית על ידי השוטרים המעורבים".

במח"ש מסרו כי "מדובר בהפגנה אלימה שהתקיימה בסמוך לחנות סלולר בבני ברק, במהלכה מאות מפגינים נהגו באלימות כנגד השוטרים והשחיתו רכוש, בין היתר של חנות סלולר מקומית".

"בעקבות תלונה בגין תקיפה שהוגשה על ידי המתלונן למח"ש נגד מספר שוטרים המעורבים באירוע נפתחה בדיקה מקיפה, לרבות איסוף סרטונים. בסיום הבדיקה הוחלט לסגור את התיק שכן מחומר הראיות, לרבות הגרסאות שנמסרו ותיעוד האירוע, לא עלה שבוצעה עבירה פלילית על ידי השוטרים המעורבים", דברי מח"ש.

מהמשטרה נמסר בתגובה לאחר פרסום התיעוד: "כוח משטרה הוזעק להפרת סדר של מאות מתפרעים מול חנות סלולר בבני ברק. הכוח נתקל בהמון הזורע הרס במקום ובברד אבנים, בלוקים, מוטות, עגבניות, קרטונים בוערים וזיקוקים. חלק מהשוטרים נפגעו מהאבנים והחפצים ואף נפצעו".

"הכוח עצר את אחד ממפירי הסדר והכניס אותו לחנות תוך שהוא מפעיל כוח רב ומתנגד. נגד החשוד הופעל, כמקובל וכחוק, כוח סביר לצורך השתלטות עליו ולכבילתו באזיקים. ככל שעולות טענות כלפי התנהלות השוטרים ראוי שאלה יבדקו על ידי הגורמים הרלוונטיים".