הרמטכ''ל כוכבי בזירת הפיגוע בקריית ארבע
הרמטכ''ל כוכבי בזירת הפיגוע בקריית ארבעצילום: דובר צה"ל

25 הרוגים ונרצחים ב־2,204 פיגועי טרור היו מתחילת שנת 2022. לשם השוואה, בכל שנת 2015 – השנה שבה השתולל גל טרור הסכינים – המספר עמד על 29 נרצחים ב־2,558 פיגועים. כך מדווח העיתון ידיעות אחרונות.

במערכת הביטחון עדיין תומכים בחיזוק המנגנונים ולא דוחפים לפעולות שיפרקו את הרשות הפלסטינית.

"חמאס בינתיים יושב על הגדר'', כתב העיתונאי יוסי יהושע. ''הוא מתדלק את הטרור בגדה באמצעות כסף מעזה והרשתות החברתיות, ומחכה רק להשתלט על איו"ש. עד אז חמאס נהנה מהמצב כמו שהוא - איו"ש בוערת, מבלי לשלם מחירים בעזה".

"בישראל מוטרדים במיוחד מהשימוש ברשתות החברתיות, שמחליפות את הקשרים שאיפיינו בעבר את הטרור המאורגן והממוסד, וגם מההשפעה של חוסר היציבות הפוליטית בישראל על המוטיבציה לפיגועים. ראש השב"כ כבר הזהיר, בנאום שנשא באוניברסיטת רייכמן, שהשיתוק הפוליטי מהווה זריקת עידוד לטרור. בשב"כ טוענים שמדובר במגמה, שלפיה המחבלים מבינים שהחברה הישראלית מפוצלת ושזוהי שעת כושר להרים ראש. זאת גם הייתה אחת הסיבות שהשב"כ דחף לצאת למבצע "עלות השחר": לחזק את ההרתעה אחרי מבצע שומר חומות".

הכותרת בידיעות אחרונות
הכותרת בידיעות אחרונותצילום העמוד הראשון

יו"ר הליכוד בנימין נתניהו הגיב "הטרור משתולל תחת לפיד. אנחנו הבאנו את העשור הביטחוני הטוב ביותר בתולדות ישראל לפי נתוני צה"ל. לפיד הקים ממשלה עם תומכי טרור ופגע בביטחון של אזרחי ישראל. מצביעי הליכוד חייבים לצאת מהבית להצביע מחל כדי שנחזיר ביטחון לישראל".

יו''ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר כי ''על זה הבחירות מחר. להמשיך במחדל הביטחוני בחסות גנץ-לפיד והאחים המוסלמים או להשיב את הביטחון האישי, ההרתעה והגאווה הלאומית''.