בן גביר בחגיגות הניצחון
בן גביר בחגיגות הניצחוןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הדעות חלוקות בקרב ראשי עיריות ורשויות מקומיות ערביות בשאלת הקשרים עם המשרד לביטחון הפנים אם יעמוד בראשו איתמר בן גביר ממפלגת עוצמה יהודית.

בשיחה עם אתר החדשות הערבי ישראל "פאנט" כינה ראש עיריית טמרה, ד"ר סוהייל ד'יאב, את בן גביר "קיצוני וגזען" שהסית נגד הערבים, ועל כן דרש ממנו להתנצל בפני כל הציבור הערבי.

ד'יאב, ששלל שיתוף פעולה עם בן גביר, קרא לראשי הרשויות המקומיות לשלוח מכתב משותף למדינות האיחוד האירופי ולבקש מהן שלא יאפשרו לבן גביר לבקר באירופה.

שותף לעמדה זו ראש המועצה המקומית שעב, מחמוד בקאעי, אשר אמר ל"פאנט", כי אסור לקיים קשרים עם בן גביר אפילו עם המחיר יהיה אובדן תקציב, וזאת בגלל שהוא הסית נגד הציבור הערבי ו"פרץ" לשטח מסגד אל-אקצה (הר הבית).

לעומתם ראש עיריית שפרעם, ערסאן יאסין, אמר כי "כל שר המגיע לכיסא הממשלה ימצא דברים שונים ממה שהוא רצה", והוא "יקיים קשרי עבודה עם כל משרד (ממשלתי), כולל המשרד לביטחון הפנים ללא קשר לשר". הוא ציין, כי "השרים הקודמים אינם שונים מהשרים הנוכחיים" והוא השווה את הדבר (מינוי שר) להיותו "פוליטי ואינו שונה מקודמו".

לדבריו, "האמירות וההתבטאויות של בן גביר חולפות, וכאשר הוא יגיע למשרד (לביטחון הפנים) המצב ישתנה מאוד, כי אנחנו מודעים לעניין זה ומקיימים קשרי עבודה עם כולם. אם בן גביר יהיה קיצוני, אזי הוא יפסיד, והמדינה תפסיד. אני מקווה שתקום הממשלה כדי שנוכל להתחיל לעבוד".

השייח' סאלח ריאן, ראש המועצה המקומית כאבול, אמר ל"פאנט", כי אם בן גביר ירצה לקיים קשרי עבודה בהתאם לזכויות הציבור הערבי אזי ניתן יהיה לעבוד מולו, ואם לא יהיה צורך לחפש דרכי פעולה אחרות.