אבי מעוז
אבי מעוזצילום: מפלגת נעם

יושב ראש מפלגת 'נעם' חבר הכנסת אבי מעוז התייחס היום (שלישי) לעיכוב הקיים בהקמת הממשלה, להתקדמות במשא ומתן וכן לרשות אותה נעם מתכוונת להקים.

תחילה התייחס מעוז לפיגוע הקשה שהתרחש הבוקר באריאל: "קיבלנו הבוקר תזכורת קשה וכואבת מאוד על הצורך להקים באופן מיידי ממשלה. אני קורא לשותפיי בקואליציה העתידית להשתדל ולעשות כל מאמץ להקים את הממשלה שהציבור נתן לה מנדט. אני שולח תנחומיי למשפחות הנרצחים הי"ד והחלמה מהירה לפצועים. ברכת יישר כח לחייל בחופשה שחיסל את המחבל".

מעוז סיפר: "נעם תפעל כסיעה עצמאית בכנסת ה- 25. מערכת הבחירות הסתיימה, המחנה היהודי-לאומי בראשות נתניהו קיבל מנדט ברור להקים ממשלה. אני מאוד מקווה שנאיץ את המשאים ומתנים להקמת הממשלה, על מנת להקים את הממשלה שקיבלה מנדט מהציבור בהקדם האפשרי. סיעת נעם בכנסת תפעל, כפי שגם הבטיחה במערכת הבחירות, לחיזוק הזהות היהודית של המדינה".

"הביטחון האישי והלאומי שלנו חייב להתבסס על שלוש רגליים. רגל אחת היא הביטחון הצבאי והפיזי. הרגל השנייה היא הביטחון הכלכלי לכל אחד באופן פרטי ולמדינה בכלל והרגל השלישית היא הביטחון הזהותי, במובן האישי, המשפחתי וגם הלאומי. מי אנחנו, מה אנו ומהי צדקת דרכנו. נעם לקחה על עצמה משימה לחזק, לבסס ולהעמיק את הביטחון הזהותי".

"הדרישה העיקרית שלנו במשא ומתן היא להקים יחידת סמך במשרד ראש הממשלה לחיזוק, ביסוס והעמקת הביטחון הזהותי – האישי, המשפחתי, הלאומי והיהודי", חשף מעוז.

"תרשמו לפניכם", אמר, "הרשות לביטחון זהותי. מחר בערב ניפגש עם צוות המשא ומתן של הליכוד להמשך המשא ומתן וכמו שאמרתי, אני מקווה מאוד שנסיים את המשא ומתן במהרה ונקים ממשלה לטובת מדינת ישראל ולטובת אזרחי מדינת ישראל כולם".

לסיום התייחס מעוז לפרשת הרב טאו ואמר: "לגבי הפרשייה שמעסיקה את הציבור בימים האחרונים, יש לנו הרבה מה לומר ואנחנו נעשה זאת במועד ובמקום שנמצא לנכון".