בני גנץ וניקולאוס פנגיוטופולוס
בני גנץ וניקולאוס פנגיוטופולוסצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ סיים את ביקורו ביוון, במסגרתו הניח זר בקבר החייל האלמוני, התקבל במשמר כבוד במשרד ההגנה, ונפגש עם מקבילו ניקולאוס פנגיוטופולוס.

שר הביטחון אמר בהצהרה משותפת עם מקבילו: "אנחנו רואים את השפעות המלחמה באוקראינה על העולם כולו. אנחנו רואים כיצד קיצונייים וארגוני טרור משפיעים על מדינות ברחבי הגלובוס. התוקפנות האיראנית ממשיכה להיות איום גדול על העולם והאזור.

''אנחנו רואים את המעורבות של איראן במלחמה באוקראינה, מועצת הנגידים של האו"ם הצביעה הלילה שוב על כך שהיא ממשיכה לפתח את תוכנית הגרעין שלה, אנחנו רואים את התמיכה שלה בטרור ובשלוחיה בסוריה, לבנון, עזה וגם ביהודה ושומרון, ורק השבוע כטב"מ איראני פגע בספינה אזרחית. זהו עוד סימן לצורך לעצור את ההתפשטות של ההשפעה האיראנית באזור ובעולם – ואת ההשפעה שלה על שלוחיה. זה מה שאנחנו עושים באמצעות המטריה של סנטקום באזור. לצד זאת, ישראל תמשיך לפעול מול הניסיון של איראן להקים בסיסי טרור על גבולותיה".

עוד אמר גנץ: "ישראל רואה ביוון שותפה אסטרטגית, וביחד עם קפריסין נמשיך לחזק את הברית המשולשת שלנו במזרח הים התיכון. השותפות שלנו מתבססת על אינטרסים משותפים, על אמונה עמוקה בערכים הדמוקרטיים וגם על חברות, קשרים ואמון שבנינו בשנים האחרונות''.

גנץ קרא: ''עלינו לפעול ביחד מול איומים וגם לנצל את ההזדמנויות שבפנינו. כך, אנו בונים ומרחיבים את הארכיטקטורה האזורית מול הטרור במזרח התיכון, כך פעלנו להשגת הסכם חשוב על הגבול הימי עם לבנון, וכך *ביכולתנו לנסות ולנצל את הקשרים והיחסים של ישראל עם מדינות האזור, כגשר ליציבות ולשלום גם עם שותפותנו במזרח הים התיכון."