משלחת 'עזר מציון' בדובאי
משלחת 'עזר מציון' בדובאיצילום: דוברות

לראשונה מאז משבר הקורונה מקיימת השבוע עמותת "עזר מציון" טיול מיוחד לילדים חולי סרטן אל מעבר לים. בעקבות הסכמי אברהם – הטיול המיוחד מתקיים בימים אלו לראשונה בדובאי שבמפרץ.

לטיול יצאו 36 ילדים שמטופלים במחלקות האונקולוגיות בבתי החולים אשר מלווים ומסתייעים לאורך השנה מפעילות העמותה. במהלך השבוע הילדים נהנים ממגוון אטרקציות וחוויות מיוחדות שהוכנו עבורם במשך שבועות ארוכים.

בסיור השתתף צוות רפואי בהובלת רופאה אונקולוגית שמלווה את המסע על מנת לשמור על בריאותם ועל מנת שיקבלו את הטיפולים המתאימים גם במהלך הטיול. אל המסע הצטרף איש הלגו של עמותת "עזר מציון" מאור כהן שהפך להיות חלק בלתי נפרד מחייהם של הילדים בחודשי הטיפול המורכבים.

הילדים זכו גם לביקור מיוחד מהקונסוליה הכללית בדובאי, לירון זסלנסקי וסגניתה דנה פילבר, ששמעו על המשלחת והחליטו להגיע כדי להיפגש עם הילדים. זסלנסקי סיפרה להם על העבודה שלה בקונסוליה, חילקה לילדים סמלים של ישראל ודובאי והתרגשה מאוד להיפגש עם הילדים. "שמחנו על הזכות לפגוש את הילדים הנהדרים של עזר מציון ומאור איש הלגו, ולקחת חלק מהחוויה הנהדרת. גייסנו אותם לשורותינו ומינינו 36 שגרירים חדשים למדינת ישראל באמירויות".

מנהלת המאגר הלאומי לתורמי מח עצם ומנהלת "בית אורנית" ד"ר ברכה זיסר סיכמה: "למסע הזה יש חשיבות מיוחדת עבור הילדים – הם נמצאים יחד ופשוט מדברים וחווים חוויות מיוחדות עם ילדים שעוברים מסע חיים ואתגרים מורכבים בדומה להם. המסע הזה עם חברים חדשים מסייע להם ומחזק אותם לקראת המשך הטיפולים כשיחזרו לישראל".