שילה
שילהצילום: שגיב כהן

צה"ל הדיח מתפקידו את רכז הביטחון של מאחזי שילה בבנימין.

בשיחת ההדחה נאמר לו כי הוא "מקשה על פעילות החטיבה היהודית בשב"כ וימ"ר ש"י נגד פשיעה לאומנית באזור, ומשתף פעולה עם נוער הגבעות".

לפי הדיווח של כתבת "כאן" כרמל דנגור, ההחלטה התקבלה בידי מפקד אוגדת איו"ש ומח"ט בנימין, בהמלצת שב"כ.

גורמי ביטחון סיפרו כי הרבש''צ "העביר מידע לעבריינים יהודיים על היערכויות לפעילויות של כוחות הביטחון נגד פשיעה לאומנית".

תגובת דובר צה"ל: "בהתאם לשיקולים ביטחוניים ומקצועיים, הוחלט בכפוף לשימוע על ביטול מינויו של איש הביטחון האזרחי במרחב".

נחלת צבי
נחלת צביצילום: חופשי

פקחי המנהל האזרחי ושוטרי מג"ב פשטו הבוקר (חמישי) על גבעת נחלת צבי בבנימין הסמוכה לישוב מכמש, כשהם מלווים בכלי הרס, והחלו בפינוי הבתים לקראת הריסתם.

הכוחות הגיעו לגבעה מלווים במשאית צה"לית שהובאה למקום כדי לשמש ללקיחת הציוד האישי של התושבים, משפחה אחת וגרעין של בחורים בוגרי ישיבת מרכז הרב.

על המקום הוטל צו שטח צבאי סגור בידי אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקד, כדי למנוע את הנוכחות היהודית בנחלת צבי.

בגבעה שהוקמה לפני כחודש וחצי מתגוררים כיום משפחה וגרעין של בחורים שמקיים במקום בית מדרש פעיל, לצד פיתוח הגבעה ובניית תשתיות שיאפשרו את קליטתן של משפחות נוספות.

בגבעה מתחו ביקורת חריפה על ההרס: "המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני אמש עדיין מסתובבים חופשי, אבל בעיני מערכת הביטחון הסכנה הקיומית האמיתית הם יהודים חלוצים ששומרים על אדמות הלאום מפני ההשתלטות הערבית. המדינה איבדה את הכיוון".

ח"כ לימור סון הר-מלך מעוצמה יהודית אמרה בתגובה להרס המאחז: ''הרס ביתה של משפחת כהן בגבעת נחלת צבי הבוקר - יממה בלבד לאחר הפיגוע הרצחני, הוא המשך מדיניותו הרופסת של גנץ. הטבות לרש"פ, והרס בהתיישבות היהודית. בממשלה הקרובה נפעל לשנות את הדבר הזה, ולהוביל מדיניות ימנית אמיתית של התיישבות ציונית ותמיכה בחלוצים שלנו ששומרים על אדמות הלאום''.