פקח הרכבת אורן לרט
פקח הרכבת אורן לרטצילום: רכבת ישראל

חייו של נוסע ניצלו היום (רביעי) בזכות תושייתם של צוותי רכבת ישראל, פקח הרכבת אורן לרט, רופא ששהה ברכבת, צוות תחנת נתניה בראשות מנהל התחנה חיים מוראד, ועובדי פיקוד הרכבות הארצי.

בעת שהרכבת נסעה בסמוך לתחנת נתניה, הנוסע, כבן 40, התלונן לפתע על כאבים בחזה, ככל הנראה עקב אירוע לבבי, פקח הרכבת אורן לרט זיהה את האירוע ומיהר להזעיק כוחות הצלה ולסייע לרופא ששהה ברכבת בפעולות העזרה הראשונה בעזרת ציוד רפואי הממוקם דרך קבע ברכבות.

במקביל תיאם פקח הרכבת עצירה מיוחדת ולא מתוכננת בתחנת נתניה, שם נערך צוות התחנה בראשות מנהל התחנה חיים מוראד לקליטת הנוסע והכין מבעוד מועד את מכשיר הדפיברילטור (מפעם).

צוותי הצלה הגיעו כעבור מספר דקות לתחנה, העניקו לנוסע שפונה מהרכבת טיפול רפואי, ופינו אותו בהכרה להמשך טיפול רפואי.

בזכות תושיית צוותי הרכבת, הטיפול המהיר וזמינות הציוד הרפואי ברכבת ומכשיר הדפיברילטור, מצב הנוסע לא הוחמר ואף השתפר בטרם פונה על ידי צוותי ההצלה.

רכבת ישראל הציבה את מכשירי הדפיברילטור בכל תחנות הנוסעים, ובכל המתחמים התפעוליים של הרכבת, לצד ערכות רפואה, וזו אינה הפעם הראשונה שחייהם של נוסעים ועובדים ניצלו בזכות כך.

"אנו שמחים שזכינו לסייע בהצלת חייו של הנוסע, יחד עם נוסע בעל מקצוע רפואי", מציינים ברכבת ישראל, "היום קיבלנו עוד הוכחה לחשיבות הרבה של מענה זריז במקרה של אירוע רפואי. מאבטחי הרכבת, צוותי התחנות והפקחים מוסמכים כדרך קבע במתן עזרה ראשונה והחייאה, וזה מוכיח את זה עצמו. אנו מאחלים לנוסע רפואה שלמה".