שי גלילי
שי גליליצילום: שלי גרינברג

מבקר הליכוד, שי גלילי, פנה ליו"ר המפלגה בנימין נתניהו בבקשה לקבל הבהרות על ההצבעה הטלפונית שקייתה אתמול הסיעה לתפקיד יו"ר הכנסת.

גלילי טוען כי להצבעה לא קדם דיון ולא ניתנה לחברי כנסת אחרים הזדמנות להציג את מועמדותם.

לקריאת מכתבו המלא של מבקר הליכוד לחצו כאן

לדבריו, ההחלטה התקבלה באמצעות "הצבעה טלפונית בלתי מפוקחת, ללא עריכת דיון מקדים וללא הזדמנות להגשת מועמדויות".

"בכך", הסביר עוה"ד גלילי, "נפל לכאורה פגם דיוני בהתנהלותך, באשר, כל החלטה של גוף קולקטיבי, קל וחומר של הליך של בחירה, מחייבת התכנסות משותפת של חבריו ועריכת דיון מקדים בהשתתפותם, טרם קיום ההצבעה לגופה".

נזכיר כי מליאת הכנסת תצביע היום (שני) על מינויו של ח"כ יריב לוין לתפקיד יו"ר הכנסת הזמני כשההערכות במערכת הפוליטית הן שלוין יישאר בתפקיד באופן קבוע.

אמש פורסם בכאן חדשות על שיחה מתוחה התקיימה בשבוע שעבר בין ח''כ יריב לוין לראש הממשלה המיועד נתניהו, שני פוליטיקאים מקורבים שהולכים יחד כברת דרך ארוכה.

על פי הדיווח, נתניהו ביקש מלוין לקחת את תיק המשפטים בממשלה החדשה, ולוין דרש הבטחה בעל פה מנתניהו, שיתן לו את הגיבוי הדרוש להוביל רפורמות דרמטיות במערכת המשפט כמו שינוי חוק יסוד השפיטה, שינוי דרמטי בהליך בחירת השופטים ופסקת התגברות על בית המשפט העליון.

נתניהו סירב לתת ללוין צ'ק פתוח, ביקש לבצע את תיקון מערכת המשפט בהדרגתיות ולהמתין עם הרפורמות הדרמטיות שמבקש לוין לבצע.

לאור זאת סירב לוין לקבל את תיק המשפטים ולכן החליט נתניהו למנותו אותו ליו"ר הכנסת הזמני. לוין אמנם התחייב להתפטר לפני השבעת הממשלה החדשה אך ייתכן מאוד שהוא ימונה מחדש לתפקיד לאחר ההשבעה.