מירב בן ארי
מירב בן אריצילום: Yonatan Sindel/Flash90

האופוזיציה מתכוונת להעמיד מועמד לתפקיד יו"ר הכנסת מול יריב לוין בהצבעה שאמורה להתקיים בהמשך היום (שני).

בתמיכת כל סיעות האופוזיציה המיועדת הוחלט להציב את ח"כ מירב בן ארי מיש עתיד כמועמדת מול לוין.

"לאחר הפרסומים האחרונים על המועמדים לתפקיד, כאשר חלק מהשמות שהוזכרו התבטאו לא פעם בצורה שאינה ייצוגית ומכבדת את חברי וסיעות הבית, החליטו חברי האופוזיציה המיועדת להציע לתפקיד את חברת הכנסת בן ארי שכן זאת ידועה בקשרים וביחסים הטובים שלה עם כלל סיעות הבית", נאמר בהודעה שיצאה מטעם יש עתיד.

ח"כ מירב בן ארי הוסיפה: "אני מודה לראש הממשלה יאיר לפיד ולכל חברי האופוזציה המיועדת על התמיכה בי לתפקיד יו"ר הכנסת. תפקיד יו"ר הכנסת הוא תפקיד חשוב, ממלכתי ודורש הידברות עם שני צידי הבית, קואליציה ואופוזיציה. אני בטוחה שאוכל למלא את התפקיד בצורה ממלכתית וראויה, הגיע הזמן לאחר כמעט 15 שנה שאישה תמלא את התפקיד הייצוגי יו"ר כנסת ישראל".

הגשת המועמדות של מירב בן ארי
הגשת המועמדות של מירב בן אריצילום: ללא

מיקי לוי מתכנן לעכב את ההצבעה על החלפתוערוץ כנסת

מוקדם יותר הזהיר יו"ר הוועדה המסדרת ח"כ יואב קיש (הליכוד) מפני כוונה של ראשי האופוזיציה למנוע באמצעות פיליבסטר את החלפת יו"ר הכנסת.

"אנחנו היום ביום משמעותי בכנסת. משכו אותנו שבוע, ונודע לי שמתכננים לבזות את הכנסת. אני מתכוון להיפגש עם יו"ר הכנסת ומקווה שלא יהיה פה ביזיון בית המשפט ואני מקווה שלא יהיה אוקורד סיום שירשם על שמו של מיקי לוי".

הוא פנה לחברי האופוזיציה ואמר: "אתם פועלים לבזות את הכנסת ואת בית המשפט".

במהלך דיון הוועדה הוחלט להמליץ למליאת הכנסת לבחור בח"כ משה טור פז מסיעת יש עתיד לכהן כסגן זמני ליו"ר הכנסת במקומו של ח"כ יעקב טסלר שהתפטר מהתפקיד.

עם זאת, קיש הבהיר שכהונתו של משה טור-פז בתפקיד סגן יו"ר הכנסת לא תיכנס לתוקף עד אשר תתקיים הצבעה ויוחלף יו"ר הכנסת בנציג הליכוד.