עיראק
עיראקצילום: רויטרס

התמיכה בשלום עם ישראל עלולה לעלות לחבר הפרלמנט העיראקי בחייו.

אתר JNS מדווח כי מית'אל אל אלוסי, חבר פרלמנט עיראקי שהתפרסם בתמיכה שלו בהסכם שלום עם ישראל, נידון לשבע שנות מאסר לאחר שהורשע ב"העלבת מערכת המשפט" בעיראק. על פי סעיף 226 בחוק העונשים העיראקי, כל אדם המעליב בגלוי את מוסדות השלטון בעיראק צפוי לעונש של עד שבע שנות מאסר.

אל אלוסי הועמד לדין לאחר שמתח ביקורת פומבית על חלק מהפוליטיקאים העיראקיים ועל מערכת המשפט המקומית, בטענה כי הפו לשותפים של משמרות המהפכה באיראן. עוד לפני מעצרו התפרסם אל אלוסי כתומך מובהק בהסכם שלום עם ישראל, כתומך בזכויות אדם ובעיקר בזכויות הנשים, ובשיתוף פעולה בין ישראל, ארה"ב ועיראק במלחמה בטרור, וזכה לביקורת חריפה כלפיו.

בראיון לאתר JNS אמר אל אלוסי כי "יש הרבה פוליטיקאים בממשלה, במערכת המשפט ובבתי המשפט ששייכים לחיל משמרות המהפכה האסלאמית. רבים מהם חברים ומנהיגי מיליציות המשתייכות למשמר המהפכה האיראנית, והם אומרים זאת בגאווה רבה".

לטענת אל אלוסי בקרוב הוא גם עלול להיות נדון לעונש מוות, לאחר שקיבל הודעה כי יעמוד לדין בגין סעיף נוסף של "קידום יחסי שלום עם ישראל" עבירה שהעונש עליה הוא עונש מוות.

"אני בטוח כי התובעים מתכוונים לדרוש עונש מוות עבורי", אמר אל אלוסי. בשנת 2004 התפרסם אל אלוסי כאשר לקח חלק בוועידה נגד טרור בישראל, צעד שגרר ביקורות חריפות כלפיו ושם אותו "על הכוונת" של רשויות החוק בעיראק.