חרדים בירושלים. אילוסטרציה
חרדים בירושלים. אילוסטרציהYonatan Sindel/Flash90

המפלגות החרדיות הכניסו להסכם הקואליציוני עם הליכוד תוכנית לשילוב חרדים בתעסוקה כך שיהיה ניתן לעקוף את הצורך בתואר.

על פי פרסום של מיכאל שמש בכאן חדשות, אדם שצבר חמש שנות ניסיון "משמעותי", יחשבו למעשה לתואר ראשון. בנוסף, תעודת הוראה של מורות או גננות חרדיות תהווה גם תחליף לתואר ראשון.

במפלגות החרדיות הצליחו להכניס לתוכנית את כל סוגי התעודות המונפקות בתוך המגזר החרדי שיהוו תחליף לתואר ראשון כגון, תעודת רבנות, תעודות רואי חשבון ועוד.

הממשלה תקדם חוקים מיוחדים להכשרת "מטפלים", שיוכלו לעסוק במקצועות הבריאות בקהילה בלבד ללא תואר אקדמי ועם הכשרה מקצועית שתינתן להם בידי מוסדות להכשרה מקצועית. גם ללא תואר ראשון.

בתוך כך, בכיר רוחני באגודת ישראל הבהיר היום: "לא ניכנס לממשלה בלי חוק גיוס המקובל על האדמו"רים. הליכוד וש"ס חושבים שהם יכולים לשחק איתנו, הם לא מבינים שהפעם מדובר במשבר רציני שלא ייפתר - אם לא יגיעו לקראתנו, אין לנו שום בעיה להתעקש על זה ולהישאר מחוץ לממשלה", אמר הבכיר לאתר 'כיכר השבת'.

הבכיר שהינו מקורב לרבני מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הוסיף כי "שתי המפלגות שהזכרתי חושבים, שהם יאיימו עלינו על ידי כל מיני תדרוכים לתקשורת והדלפות של ההסכמים. צר לי, הפעם מדובר בנושא שלא נתפשר עליו בשום צורה".

לדבריו, "אנחנו מבינים את התכנון שלהם, להגיע ליום האחרון ואז לנסות ללחוץ אותנו, ולכן אני שב ומדגיש, במידה ולא ייכנס למו"מ הקואליציוני חוק גיוס שיהיה לרוחנו - תוך התחייבות שהוא יחוקק בתקופה שלאחר הקמת הממשלה, אנחנו פשוט לא נחתום, אה, ושלא יישכחו, שאנחנו בשונה ממפלגות אחרות, נצטרך לקבל גם את האישור של מועצת גדולי התורה, ואם יחכו לרגע האחרון, יהיה לנו קשה מאוד לכנס את המועצת. לכן, ההמלצה שלי היא, שהם יפסיקו להתחכם ויתחילו להתייחס אלינו ברצינות".