שריפת החנות בגאולה
שריפת החנות בגאולהצילום: תיעוד מבצעי כב"ה מחוז ירושלים

בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה והאריך בשלושה ימים את מעצרו של החשוד בהצתת חנות לממכר סלולר בשכונת גאולה בירושלים לפני כחודשיים וחצי.

החשוד בשנות ה-30 לחייו נעצר בשבוע שעבר בביתו בבית שמש. מדובר בהצתה שגרמה לשריפה בבית העסק וסיכנה את דרי הבניין הסמוך.

בדיון בנושא הארכת המעצר אמר נציג המשטרה כי החקירה קרובה לסיום. במשטרה מציינים כי החקירה נמשכת במטרה למצות את הדין עם המעורבים במעשה ההצתה שהוביל לנזק רב לחנות ולרכוש שהיה בתוכה.

יצויין כי בעקבות מעצרו של החשוד יצאו עשרות חרדים קיצוניים להפגין בירושלים כאות מחאה על המעצר. במהלך ההפגנה שנערכה ביום חמישי, דרדרו חלק מהמפגינים פח אשפה ענק שפגע באישה חרדית, אימא לאחד-עשר ילדים שנפצעה קשות.

דרדור הפח והפגיעה באישהבאדיבות כיכר השבת

יצחק דרעי, בעלי חנות 'פון כשר' שהוצתה סיפר בראיון לערוץ 7 על המאבק שלו נגד קבוצת עסקנים שדורשת ממנו תשלום פרוטקשן עבור תעודת כשרות שתקנה לו שקט מהפגנות של קיצונים והשחתת הרכוש.

"לפני שנתיים וחצי הגיע אלי אדם לחנות שרצה לבדוק האם המכשירים כשרים והחליט שהחנות לא כשרה לפי טעמו. משם החלו הפגנות, החרמות ואחר כך התפתחו דברים נוספים. אף אחד לא חלם שזה יגיע לכדי שריפה. אני מפחד גם על החיים שלי, כי אין לדעת להיכן זה יכול להוביל הלאה", מספר דרעי.

הוא מסביר שבעסק שלו לא היה ניתן להשיג סמארטפונים או כל מכשיר עם אינטרנט, רק מכשירי סלולר מותאמים למגזר החרדי ללא אינטרנט כלל. אך לדבריו, את העסקנים זה לא עניין והם דרשו ממנו בכל זאת לשלם להם על תעודת כשרות.

לדבריו, דרישת העסקנים לא מסתיימת רק בתעודת כשרות, הם דורשים גם להפוך למשווקים הבלעדיים של מכשירי סלולר לחנות.

"הם רוצים שתהיה תעודה של ועדת הרבנים לענייני תקשורת. כדי לקבל תעודה צריך לשלם עשרת אלפים שקלים פיקדון ולקנות מכשירים מהם ביוקר, שעולים לי אצל הספק הרבה יותר זול. אם אקנה דרכם אצטרך להעלות מחירים", מוסיף דרעי.

יתרה מזאת, יצחק מספר כי הוא ערך סקר בין לקוחותיו שהסבירו לו כי אותם מעניין שיהיה מכשיר טוב ובלי אינטרנט, פחות שמים דגש על סוג הכשרות.