צ'ק ללוחמים
צ'ק ללוחמיםצילום: תורת לחימה

שני לוחמי חטיבת גבעתי שהתעמתו עם מפגיני שמאל בחברון והביעו בפניהם עמדות פוליטיות, יקבלו מענק כספי בסך עשרות-אלפי שקלים.

כ-30 אלף שקלים גויסו בימים האחרונים באמצעות פרויקט מימון המונים, והיום (ד') הוא הוענק לבני משפחות החיילים, בטקס מיוחד שייערך בחברון.

מאחורי היוזמה עומדת עמותת "תורת לחימה" שביקשה לתמוך בלוחמים - האחד שתקף באגרוף פעיל שמאל והטיח אותו על הקרקע, ושהתיק בעניינו נמצא בחקירה מצ"ח, והאחר שקרא "בן גביר הולך לעשות סדר במקום הזה", "אכלתם אותה", "אני לא אוהב שמאלנים" ו"אשבור לכם את הצורה", ונשפט לשישה ימי מחבוש.

צילום: תורת לחימה
צילום: תורת לחימה

סרן (במיל') הרב אביעד גדות, מנהל "תורת לחימה", אמר: "ימי הגבורה שבהם אנחנו מודים גם על נס פך השמן שמוסיף והולך והקדושה בעם ישראל, וגם על נס המלחמה, זה דבר שמגיע ביחד - הנר הקטן, נר איש וביתו זה מה שמנצח, התא המשפחתי, המשפחה שעוטפת את החיילים, אנחנו יונקים מהאבות והאימהות מכל שרשרת הדורות, זה בדיוק מה שקורה כאן, זה הדבר הגדול".

ראש הישוב היהודי בחברון אייל גלמן אמר במעמד: "כל לוחמי צה"ל שבגופם מוסרים את נפשם לבוא ולהיות חומת המגן של עם ישראל. חומת מגן ערכית ומקצועית. המסר שלנו זה לבא ולחזק את לוחמים שלנו. אנחנו פה בשבילם, לא ניתן לאף גורם אנרכיסט לפגוע ביכולות שלהם לעמוד במשימה שהיא המשימה הלאומית של עם ישראל".

עוד אמר, "כל מי שינסה לבוא ולפגוע בלוחמים שלנו, לעמוד במשימתם בהגנת ישראל, כל אחד כזה, אנחנו נהיה נגדו ונמשיך לחבק ולחזק את הלוחמים".

אביו של אחד הלוחמים אמר: "באירוע הזה שמנו לב שמי שחזק פה באמת זה העם. העם יותר חזק מהמיעוט הקטן הזה שבא ומנסה להפריע לעוצמה היהודית. החיבוק שהיה מהעם הוא אדיר והפרגון והאהבה לחיילים והשכל הישר והראייה הברורה של העם בלמה את כל המיעוט הקטן הזה שניסה להפריע ולטשטש. תודה רבה לכל מי שעזר ותמך והיה מאחורינו".

אמו של הלוחם השני אמרה: "אני גאה בבן שלי, שמחה בו, תודה שבורא עולם נתן לי ילד כזה, ילד שהוא גאווה שלי. אני מקווה שילמדו ממה שקרה ויהיה רק טוב בזכות חג החנוכה".