השר עמיחי שיקלי
השר עמיחי שיקליצילום: יוחאי צוברי, דוברות המשרד לשוויון חברתי

טקס חילופי השרים במשרד לשוויון חברתי

השרה לשיוויון חברתי היוצאת ח"כ מירב כהן והשר הנכנס ח"כ עמיחי שיקלי נועדו היום (שני) לפגישת חפיפה בהשתתפות מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי, מאיר בינג. לאחר מכן התקיים טקס חילופי השרים במשרד בנוכחות עובדי האגפים השונים.

השרה היוצאת אמרה: "בשבילי המשרד היה התגשמות של חלום, בחרתי בו פעמיים, ואם הייתי יכולה הייתי בוחרת בו גם בפעם השלישית. במשרד הזה אנחנו עוסקים באוכלוסיות הכי חשובות שיש. עצוב לי שחלק מהיחידות יעברו למשרדים אחרים, ושיש אי ודאות לרבים מעובדי המשרד. מאוד אהבתי לבוא למשרד הזה כל בוקר וקיבלתי מכם הרבה אהבה בחזרה".

"עמיחי שיקלי, אני יודעת שטובת המדינה לנגד עיניך, ואני והצוות שלי עומדים לרשותך. אני לא נעלמת, אמשיך לקדם את אותם הנושאים בדיוק גם מהכנסת. אוהבת אתכם", סיכמה.

השר עמיחי שיקלי ציין כי "כמי שהתחנך על ערכים יהודיים ליברליים, בכוונתי להוסיף ולעמוד לצד כל קבוצה באוכלוסייה הסובלת מאפליה ותחושה של היעדר ביטחון בדגש על הקבוצות שעליהן אמון המשרד באופן ישיר".

"המשרד יפעל בשותפות אמת עם החברה הערבית ולחיזוק תחושת השייכות של אזרחי ישראל הערבים למדינת ישראל, ונעשה כל שביכולתנו בכדי לתת כתף במאמץ הלאומי למאבק באלימות המשתוללת ברחובות ישראל, אלימות הגובה מחירים מיותרים ובלתי נסבלים, רבים מהם בחברה הערבית", הוסיף.

לדבריו, "יחד עם הרשויות הרלוונטיות בתחום החברה הבדואית שיצטרפו אלינו בעתיד הקרוב, נפעל תוך שיתוף פעולה בין-משרדי כדי לשים סוף למצב שבו חיים עשרות אלפי אזרחים בתנאים ארעיים, ללא תשתיות קבע סדורות של חשמל ומים. השתלבותם והצלחתם של האזרחים הבדואים היא הצלחתנו".