תחנת רכבת
תחנת רכבתצילום: ISTOCK

רכבת ישראל ממשיכה בהאצת פרויקט החישמול בו הסבה עד כה קרוב ל-500 ק"מ של מסילה מתוך 1,000 המתוכננים לעבור חישמול.

בשבועות הקרובים צפויה הרכבת להשלים את תשתיות החישמול בין תחנות נתניה ובנימינה, אשר יאפשר את חידוש השירות הרכבתי בשעות הערב וימי שישי בקו החוף וכן בין תחנות הצפון, חיפה ות"א.

כמו כן צפויה הרכבת להשלים בתקופה הקרובה את חישמול הקו הנוסע בין תחנות אשקלון ורחובות (מסילת פלשת) ונערכת להפעלת קו בנימינה-ת"א-רחובות-אשקלון באמצעות רכבות חשמליות חדשות.

לקראת הפעלת קו זה תבצע רכבת ישראל בשבועות הקרובים מספר פרויקטים אשר יאפשרו הפעלת רכבות חשמליות חדישות בקו בנימינה-ת"א-רחובות-אשקלון. קו זה הינו קו מרכזי והביקושים לנסיעה בו הם מהגבוהים מבין קווי הנסיעה של רכבת ישראל.

ברכבת אומרים כי "הפעלת קו זה, הנוסע על מסילות מרכזיות בקו החוף, ת"א ולוד, באמצעות רכבות חשמליות, ישפר משמעותית את השירות למאות אלפי נוסעי הרכבת בקו זה ובקווים אחרים, אשר עדיין מופעלים בדיזל, העושים שימוש במסילות אלה, שכן שיפור השירות והדיוק בקו מסוים, מביא לתגובת שרשרת חיובית בקווים האחרים העושים שימוש באותן מסילות".

העבודות יתבצעו בימי שישי ומוצ"ש (ובשעות הערב המאוחרות של ימי חמישי), ימים בהם הביקושים לנסיעה ברכבת נמוכים משמעותית ביחס לימי אמצע השבוע ושעות השיא.

בשל העבודות יחולו שינויים בתנועת הרכבות באיזור אשקלון, אשדוד, יבנה, רחובות, באר יעקב ולוד. ביעדים אלה יעמדו הסעות חינם עבור הנוסעים.

תנועת הרכבות תשוב לסדרה מידי יום ראשון עם חידוש השירות.