מד"א, שערי צדק
מד"א, שערי צדקערוץ 7

מירל דז'לובסקי שנפצעה באורח קשה מפח בוער שדורדר לעברה במהלך הפגנה ברחוב יחזקאל בירושלים תשתחרר בהמשך היום מבית החולים שערי צדק.

מירל תשתחרר לביתה מהמחלקה לכירורגיה כללית במצב טוב לאחר שלושה שבועות של אשפוז וטיפול אינטנסיבי.

מירל דז'לובסקי אם ל-11 ילדים, יצאה מביתה לקניות לשבת ביום חמישי לפני כחודש וחצי וחלפה בסמוך לרחוב יחזקאל בירושלים שם התקיימה הפגנה של עשרות חרדים קיצונים. במהלך ההפגנה, פח בוער פגע בעוצמה במרכז החזה והיא התמוטטה על המדרכה ופונתה במצב קשה מאוד ליחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק.

יצויין כי אתמול הוגש לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד שני חרדים שהשתתפו בהפגנה והיו מעורבים בדרדור הפח שהוביל לפציעתה הקשה של מירל.

מירל סבלה מפגיעה ריאתית דו צדדית קשה ביותר ונזקקה לפעולות התערבותיות דחופות ומצילות חיים. לאחר שהתייצב מצבה היא הועברה לאשפוז ממושך ביחידה לטיפול נמרץ בראשות פרופ' פיליפ לוין.

דרדור הפח והפגיעה באישהבאדיבות כיכר השבת

במשך שבועיים וחצי הרופאים, האחיות וכלל הצוותים נלחמו על חייה. דז'לובסקי שנזקקה להנשמה ממושכת עד שריאותיה חזרו לתפקוד, עברה עוד מספר ניתוחים וטיפולים מורכבים עד שמצבה הלך והשתפר, ולאחר שלושה שבועות של אשפוז וטיפול אינטנסיבי, מירל משתחררת היום לביתה.

ד"ר אלון שורץ, מנהל יחידת הטראומה ברך את מירל במעמד השחרור ואמר: "הרצון של מירל להיאבק על חיה עבור ילדיה, על אף הפציעה הקשה וכוח הרצון האדיר שלה לצד הטיפול הממוקד העמידו אותה על שתי רגליה. אני מאחל לה הרבה בריאות בהמשך הדרך".

ההפגנה בה נפצעה מירל דז'לובסקי
ההפגנה בה נפצעה מירל דז'לובסקיצילום: דוברות המשטרה

מירל ובני משפחתה ביקשו להודות לצוות המסור בשערי צדק – הרופאים, האחיות, הפיזיותרפיסטים, טכנאיות ההנשמה, צוות השירות הסוציאלי ועוד צוותים נוספים ורבים שליוו אותה באירוע שהפך את חייה.

"אנו מלאי שבח והודיה לה' יתברך, על כל חסדיו הגלויים והסמויים שליוו אותנו בשבועות האחרונים מאז נפצעה מירי באופן קשה ועד היום המאושר של שחרורה מבית החולים. הטוב כי לא כלו רחמיו והמרחם כי לא תמו חסדיו".

"אנחנו רוצים להודות מקרב לב לכל כלל ישראל על התפילות האין סופיות שהצילו את מירי והחזירו אותה אלינו בריאה ומתפקדת. - התפילות שלכם היו החמצן שלנו בימים קשים ומלאי פחד. כאן המקום להודות לצוות מד"א ולצוות הרופאים והאחיות בשערי צדק בטיפול נמרץ ובמחלקה לכירורגיה כללית על טיפול מסור 24 שעות ביממה, ולכל העסקנים הרפואיים שליוו אותנו בתקופה זו, הייתם השליחים הטובים להצלת חייה של מירי, משמים תבורכו וימלאו כל משאלות לבכם".

"אנחנו רוצים שוב להדגיש, כיהודים מאמינים אין לנו שום רגשות כעס והאשמה על שום יהודי שהוא, ואנו מתפללים שרק שלום ואהבת ישראל ירבו בעם ישראל ושנזכה לגאולה השלמה במהרה". כך אמרו בני המשפחה.