בועז ביסמוט
בועז ביסמוטצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת בועז ביסמוט מהליכוד מתייחס לקולות שעולים נגד הרפורמה שיוזם השר יריב לוין במערכת המשפט.

"מיליון וחצי ידעו היטב למה הם מצביעים והם תומכים ברפורמה. אנחנו שומעים את אותם אלה שמשמיעים דאגה, ואנחנו קשובים, מה שעצוב זה אותם אלה שמבקרים את הרפורמה הם אלו שמנותקים מהציבור", אמר ביסמוט ברדיו 103FM. "כמות התמיכה שאתה מקבל ברחוב מאנשים שאומרים לך 'תמשיכו', כי מדובר באמת בחיי היום יום. העיוותים שיש במערכת המשפט זה גם דברים שפוגעים בתפקוד היום יומי".

"הרי ברגע שאתה מקבל מנדט אתה מקבל מנדט כדי למשול בישראל. אתה לא רק מנהיג חלק מהעם ולא חלק שלא הצבעת לו, ולכן גם הקריאות של רמטכ"לים לשעבר, ראש ממשלה לשעבר, למרי אזרחי, והייתי מצפה מהתקשורת לגנות את הקריאות המזעזעות של אהוד ברק, דבר לא במקום. לקרוא למרי אזרחי? הייתי מצפה מהתקשורת להזדעזע מאמירות כל כך מזעזעות", הדגיש.

לאור אמירותיו ציינו המראיינים כי אמנם הציבור היה חשוף לכך שצפויה להתקיים רפורמה משפטית, אך לא פורטו השינויים הנכללים בה. ח"כ ביסמוט סירב להסכים עם הדברים: "קודם כל לפני שמדייקים בוא נצהיר עובדות, עובדות שקיבלנו מנדט מהציבור למשול, לא להיות ניצבים, ואנחנו נעשה את זה. דבר נשי, כמו שאנחנו מתכוונים לעשות טוב ביוקר המחייה כך גם נעשה טוב בסוגייה המשפטית. הרי גם פה בעניין הזה שכביכול הציבור לא ידע, אם אני אהיה מנומס אני אגיד שזה לא נכון אם אני אהיה קצת יותר נחרץ אני אגיד שזה שקר".

"לגבי ראש הממשלה, לא נכון, יומיים קודם לפני הבחירות, ב'ערוץ 14', הוא מדבר בצורה מאוד ברורה על הרפורמות הצפויות במערכת המשפט", טען, והוסיף: "אני כאשר נשאלתי, גם אצלכם, וכמה פעמים נשאלתי בכל ערוץ אפשרי על הרפורמות המשפטיות אמרנו שנעשה אותן בתבונה, שתהיה הידברות. מי סיים ראשון בפריימריז הליכוד? יריב לוין. התוכנית, הרפורמות שלו בנות יותר מ־20 שנה. הראייה שכל זה ספין, אגב לא נאה במיוחד, שאפילו חברי האופוזיציה, כמה פעמים שמענו את המילה 'D9'? לא רק שאנחנו לא באים עם D9, זו הזדמנות להגיד שה־D9 מיועד לחמאס, לחיזבאללה, לגרעין האיראני, בטח לא לבית המשפט".

עוד טען חבר הכנסת כי "גם המחאה הזו, ההפגנות הללו, ואני מצדד בהפגנות בזכות האזרח להפגין והכול בסדר, הוכחה שהדמוקרטיה בישראל חיה ותוססת, אין שום בעיה עם הדמוקרטיה ואפשר להפגין. ההפגנות הללו הן לא יותר מהמשך ההפגנות שהיו בבלפור. זו ההוכחה שהכול פוליטי. אחת המשתתפות, שרת המשפטים לשעבר ליבני, היא זו שדיברה למשל על הרכב שופטי העליון שהם שכפול אחד של השני. יאיר לפיד דיבר על הרפורמות הנחוצות".

"אף אחד לא אומר שלא צריך שינוי, אבל לדרוס בצורה כזו את המערכת?", זעקה המגישה ענת דוידוב, וביסמוט הגיב: "אי אפשר להגיד דבר והיפוכו. השאלה שלי - שבגין היה בשלטון לא הייתה דמוקרטיה? המהפכה האמיתית שעשה אהרון ברק הייתה ב־92'. לשיטתכם מ־48 עד 92' לא הייתה דמוקרטיה. מה שלי מפריע, אהרון ברק בראיונות שהוא נתן לפני שבוע, יש לי כבוד לאיש אין לי כבוד למה שהוא עשה".

לסיום, התייחס חבר הכנסת לטענות בגין שכרו של ראש הממשלה: "אני לא מתבייש להגיד - אני חושב שאני האדם האחרון שצריך לשאול אותו. מה שאני כן יכול להגיד לגבי משכורות של אנשי ציבור, בטח של ח"כים, אני יודע שכשאתה בא לפוליטיקה בטח לא למען שכר. אתה בא כדי לשרת את הציבור, מהרגע שפקחת את העיניים עד שעצמת אותן. אתה בא לתת, לא לקחת, זה הכלל שמנחה אותי".