מפגן אנטישמי באוניברסיטת מישיגן בארה"ב: קבוצת סטודנטים פרו-פלסטינים קיימה נגד ישראל בחצר הקמפוס, במהלכה נשמעו קריאות עידוד לפתיחת אינתיפאדה נגד ישראל ואפילו רמזים לקיום "הפיתרון הסופי" של היטלר נגד היהודים.

בסרטונים שעלו לרשתות החברתיות נראית קבוצת המפגינים הפרו-פלסטינים צועדים ברחבי הקמפוס של אוניברסיטת מישיגן כאשר הם מחזיקים את דגלי פלסטין וקוראים "אינתיפאדה, אינתיפאדה, תחי האינתיפאדה".

אחת המפגינות קראה "יש רק פתרון אחד", ברמז ל"פיתרון הסופי" של השמדת היהודים שהגה מנהיג גרמניה הנאצית אדולף היטלר - והקהל מאחוריה השיב בקריאות תמיכה "אינתיפאדה, מהפכה".

העצרת הפרו-פלסטינית עם הקריאות לאלימות ורצח ישראלים התקיימה לקראת ביקורה של סגנית נשיא ארה"ב, קמלה האריס, בקמפוס במישיגן, שם אמורה הייתה לנאום בנושאי אקלים ואקטיביזם של סטודנטים.

המפגינים ביקשו להביע מחאה על "המדיניות הפרו-ישראלית של הממשל האמריקאי, והעברת הכספים מארה"ב לישראל המממנים את הכיבוש", לדבריהם.

חבר בית הנבחרים, ג'ארד מוסקוביץ' מהמפלגה הדמוקרטית, גינה בחריפות את המפגן האנטישמי של הסטודנטים והקריאות לאלימות נגד ישראל ורצח יהודים באופן פומבי בחצר הקמפוס במישיגן.

"השימוש במילה 'פתרון' של היטלר הוא מכוון כאן. לישראל יש זכות קיום. לעולם לא נתפשר על כך. לעם היהודי יש זכות קיום. אנחנו נבטיח זאת", צייץ מוסקוביץ'.

גם חברי קונגרס אחרים, בהם הסנטור טד קרוז, גינו בחריפות את המפגן האנטישמי שכלל קריאות להשמדת היהודים והתקיים ללא הפרעה בחצר האוניברסיטה במישיגן.