דורשים ריבונות
דורשים ריבונותמאיר אליפור

במבצע בזק של חברי תנועת נוער הריבונות נאספו למעלה מאלף חתימות של בני נוער וצעירים הקוראים לממשלת ישראל להחיל את ריבונות ישראל על בקעת הירדן תחילה.

בימים הקרובים, עם השלמתו של מיזם ההחתמה, תוגש העצומה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשרי הממשלה.

מבצע ההחתמה, בהובלתה של הוד פישרמן, יו"ר נוער הריבונות, יצא לדרך לפני ימים אחדים וכבר זוכה לתהודה רבה בעידודם ובדחיפתם של רכזי השטח של נוער הריבונות. בני הנוער קוראים לממשלת ישראל החדשה ליישם את ההבטחות שנשא בעבר לא פעם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בדבר מחויבותו להחלת ריבונות בבקעת הירדן. הבטחות אלה, מזכירים בתנועה, זוכות לגיבוי נרחב לא רק מכל חברי הקואליציה, אלא גם מחברים באופוזיציה הנאמנים לחזון הציוני.

ראשי תנועת הריבונות יהודית קצובר ונדיה מטר מציינות כי צעד זה של החלת ריבונות בבקעה תחילה מהווה מהלך שובר שוויון דרמטי בהיבט המדיני והביטחוני של מדינת ישראל. "החלת ריבונות בבקעה אינה סוף פסוק, אך היא צעד ראשוני הכרחי הזוכה להסכמה לאומית רחבה, גם בשמאל הציוני ובתנועת ההתיישבות העובדת והוותיקה. יישובי הבקעה הוקמו על ידי ממשלות המערך-עבודה לדורותיהם וחזון ההתיישבות באזור זה היה מאז ומתמיד חלק בלתי נפרד מתפיסת עולמם של מנהיגי המפלגה. נציגיה היום, ובוודאי חברי כנסת המזוהים עם עמדות מרכזיות יותר, לא יוכלו להתכחש לאמת ההיסטורית הפוליטית והציונית הזו".

בעצומת בני הנוער נכתב: "לכבוד ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו. "העם היהודי אינו כובש בארצו ולא כובש בבירתו הנצחית ירושלים. שום החלטה של האו"ם לא תעוות אמת היסטורית זו". זו הייתה תגובתך לבקשת האו"ם מבית הדין בהאג לחוות דעת על "הכיבוש" הישראלי ביהודה ושומרון .

על רקע קביעתך הצודקת והנחושה, אנו החתומים מטה, קוראים לך ולחברי ממשלתך החדשה להגיב בהקדם בצעד המדיני המתבקש של החלת הריבונות בבקעת הירדן כצעד ראשון הזוכה להסכמה לאומית רחבה! בכך תיתן מענה לסילוף של האו"ם ותביא לידי מימוש את האמת ההיסטורית שזו הארץ שלנו. הגיע זמן ריבונות!

מיזם ההחתמה זכה לברכתו ועידודו של אל"מ במיל', משה פלד, ממשחררי ירושלים, חבר בהנהלת תנועת הריבונות, שהשתתף בסיור מיוחד שקיימה תנועת הריבונות בימים האחרונים באזור חאן אל אחמר להיכרות מקרוב עם הכרסום הערבי בריבונות ובמשילות באזור בו השתלטו הערבים באופן בלתי חוקי על קרקעות רבות והקימו עוד ועוד חאן אל אחמרים נוספים ללא מענה ותגובה ישראלית נחרצת.

במהלך הסיור פרסם אל"מ במיל' פלד סרטון ובו הוא פונה לנוער בדברי עידוד למבצע ההחתמה וההסברה סביב חובת הריבונות בבקעת הירדן. פלד קובע כי פרשת חאן אל אחמר היא "אחת החרפות הגדולות שנמצאות היום במדינת ישראל. בג"ץ קבע כבר חמש פעמים להזיז את חאן אל אחמר מהמקום, אבל כלום. המשילות שלנו שואפת לאפס. כאן אני פונה אליכם בני הנוער, המאבק על חאן אל אחמר הוא מאבק ציבורי תקשורתי נחוש ורצוף, שמתחיל בחאן אל אחמר ויורד לבקעה. חייבים לעבוד על נושא הריבונות בבקעה". לדבריו "אם מדינת ישראל מחילה ריבונות בבקעה זה עדיין לא הסוף, אבל הכול כבר הרבה יותר טוב. גב ההר יהיה בשלב השני, אבל הבקעה תחילה לקביעת הגבול המזרחי של מדינת ישראל".

בתנועת נוער הריבונות מציינים כי מבצע ההחתמה יימשך גם בימים הקרובים וקוראים לבני נוער נוספים לצרף את חתימתם ותמיכתם.

לעצומת בני הנוער- הגיע זמן ריבונות! בקעת הירדן תחילה לחצו כאן!